Facebook Google+ Twitter

Zaproszenie na "Espresso". Najnowszy spektakl w Teatrze Powszechnym

- Sztuka porusza temat istotny dla każdego człowieka. Opowiada o tym, że takimi, jakimi jesteśmy, tworzy nas dzieciństwo - mówi Małgorzata Bogajewska, reżyser spektaklu "Espresso", który 28 maja będzie miał premierę w warszawskim Teatrze Powszechnym.

 / Fot. Michał Książek, mat. prasowe Teatru Powszechnego"Espresso" jest wybuchową mieszanką miłości, śmierci, erotyki i katolickiego mistycyzmu. Sztuka skupia się na relacjach, które zaszczepione są w ludziach niezależnie od ich narodowości. Opowiada o sprawach, na które nie mamy wpływu, o sytuacjach, które dzieją się mimo naszej woli i rzeczach, do których musimy przywyknąć.

Autorką scenariusza jest Lucia Frangione, kanadyjska aktorka i dramatopisarka o włoskich korzeniach. Pomysł napisania "Espressa" narodził się, gdy Frangione czuwała przy szpitalnym łóżku swego umierającego ojca. Dzięki włączonemu do teksu wątkowi autobiograficznemu sztuka zyskał na sile przekazu i autentyzmie, a także - ku zdziwieniu autorki - odniósł wielki sukces w krajach Ameryki Północnej.

Jak tłumaczy reżyser spektaklu: - Wybrałam tę sztukę głównie dlatego, że porusza bardzo ważny temat. Opowiada o tym, że nie jesteśmy znikąd, że jesteśmy stworzeni przez dzieciństwo i naszą rodzinę, a w każdym z nas siedzi część naszej babci, naszej matki czy naszego ojca.

 / Fot. Mateusz Brzeziński / Wiadomości24W swym najnowszym spektaklu Bogajewska skupiła się na warstwie problemów, które obecne są w relacjach między ludźmi niezależnie od kontynentu, bądź miejsca, w którym żyją. Jak mówi Michał Napiątek, odtwórca jednej z głównych ról: - Skupiliśmy się na warstwie problemów współmiernych każdemu człowiekowi. Na relacjach między ojcem a córką, między dziewczyną a facetem czy między miłością dwojga ludzi, która nie może się spełnić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.05.2011 22:25

Spektakl porusza ciekawe tematy. Na pewno wybiorę się do T. Powszechnego na "Espresso".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.