Facebook Google+ Twitter

Zaproszenie na koncert "Wolę ten kamień, bo mój..."

17 września 2010 r. o godz. 18.00 w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59 odbędzie się koncert dobroczynny Gwiazd na rzecz powstania Miejsca Pamięci Mirosława Breguły.

plakat zapowiadający koncert / Fot. sdkTragiczna śmierć lidera Universe (2 listopad 2007 r.) zjednoczyła fanów, którzy zgromadzeni na forum przy oficjalnej stronie zespołu /www.universe.pl/ postanowili upamiętnić tego niezwykle zdolnego wokalistę, autora tekstów, kompozytora i aranżera, stawiając mu pomnik.

Anna Zagalska w swoim artykule opisuje ze szczegółami jak trudną drogę urzędniczo-prawną musieli pokonać. 26 listopada 2009 r. zapadły ostateczne decyzje władz Chorzowa. Fanom przypadła do zebrania kwota 15 tysięcy złotych. To duża suma i dość trudno ją zebrać z samych wpłat.

plakat zapowiadający koncert / Fot. sdkNarodził się pomysł, aby zorganizować koncert dobroczynny z udziałem Przyjaciół i miłośników twórczości Mirka Breguły. Organizacji koncertu podjął się Starochorzowski Dom Kultury. Patronat honorowy nad koncertem objął prezydent miasta Chorzowa Pan Marek Kopel.

Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli:

duet Easy - debiutujący w programie "Mam talent" z piosenką Universe "Ty masz to czego nie mam ja".

Roman Sajewicz- uczestnik I Festiwalu Młodych Talentów im. Mirka Breguły.

Oni - zespół z Jaworzna, który ma już na swoim koncie wiele sukcesów m.in. wyróżnienie VI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rzeszów Carpathia Festival 2010. Na klawiszach, podobnie jak w Universe, gra Roman Jońca.

Pilar - ich muzyka to mieszanka jazzu, bluesa i samby. Są laureatami wielu konkursów m.in. w 2008 roku zdobyli II miejsce w konkursie na Festiwalu im. Ryśka Riedla oraz I miejsce na Festiwalu im.Jana Kiepury w Sosnowcu. Mają w swoim repertuarze utwór Mirka Breguły "Moje anioły" z jego solowej płyty. Utwór ten zagrali m.in. na koncercie urodzinowym Pamięci Mirka 10.02.2009 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

17 września uzbieraliśmy łącznie ze sprzedaży cegiełek i z aukcji kwotę :6.260 zł ,- !!!!!
Do zobaczenia od odsłonięciu Miejsca Pamięci :)
Dziękuję wszystkim !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Panie Damianie , Mirek zasługuje na nasza pamięć i na pokazanie ludziom Jego twórczości, która niestety nie jest powszechnie znana. Wiekszość kojarzy zespół Universe z Mr. Lennonem a tymczasem za życia Mirka ukazało się 11 płyt plus jego solowy album "Kto Ci jeszcze wierzy".
Kamilu jeśli z Kędzierzyna to SYMPHONY SILENCE :)
Tutaj więcej o pierwszej edycji festiwalu :
http://www.festiwal-bregula.pl/festiwal/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Występowałem w 2009 roku w Chorzowie na Festiwalu Młodych Telnetów im. Mirka Breguły. Festiwal był dedykowany pamięci artysty. Była to pierwsza edycja imprezy. Szkoda, że tym roku nie zorganizowano jej po raz drugi, bo naprawdę jeśli chodzi o organizację, to nie było na co narzekać... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirek Breguła z pewnością zasłużył sobie na nie jeden pomnik i nie tylko. Był wspaniałym artystą i człowiekiem. Choć za życia czasem nie przez wszystkich był doceniany to widzę iż coraz więcej ludzi go zaczyna doceniać. Zasługuje na to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto jeszcze nie jest zdecydowany czy wybrać się na koncert "Wolę ten kamień bo mój" -serdecznie zapraszam. Będzie dużo dobrej muzyki, aukcja ciekawych przedmiotów m.in. ukikatowe płyty Universe, muzyczne znaczki z zespołem Queen oraz wiele, wiele innych .
Ponadto konacert ma szczytny cel- zebranie funduszy na pomnik nieodżałowanego i niedocenionego za życia wspaniałego artysty jakim był i na zawsze pozostanie Mirosław Breguła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wierzę ,że nie tylko mieszkańcy Chorzowa ,lecz wszyscy którzy uwielbiali twórczość śp.Mirka przyjdą na ten dobroczynny koncert Gwiazd. Miejsce pamięci Mirka Breguły,które ma powstać na jego ukochanym Krajcoku sprawi,że pamięć o nim przetrwa nie tylko w nas,ale i w przyszłych pokoleniach. Każdy z Was może swoją skromną cegiełką wesprzeć tą szlachetną inicjatywę i sprawić ,by to miejsce również dzięki nam powstało.Do zobaczenia 17-go września w Starochorzowskim Domu Kultury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.08.2010 16:54

Irenko bardzo serdecZnie pragne Ci pogratulowac i podziekowac za ogromna pomoc w zorganizowaniu tak wspanialego koncertu :) Wiem,ze kosztowało Cie to wiele pracy,poswiecilas swoj drogocenny czas,a wszystko to dla Naszego ukochanego Mirusia :)
Ta droga pragne bardzo z całego serca zaprosic wszystkich,ktorzy moga z Nami byc w tym czasie w Chorzowie i tym samym wspomoc Nas fanow i wielbicieli śp.Mirka Breguły,obysmy mogli godnie,tak jak na to zasłuzul uchonorowac Go w formie pieknego pomnika,o ktorym pisze,nasza kolezanka Ania Zagalska. :)
Do zobaczenia na Krajcoku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.