Facebook Google+ Twitter

Zaproszenie na konferencję do Krakowa

Rozmawiam z Wiesławem Rychlikiem organizatorem konferencji w Krakowie

 / Fot. Wiesław Urbańczyk
Rozmawiam z Wiesławem Rychlikiem organizatorem konferencji w Krakowie
Sytuacja na rynku nieruchomości jest bardzo zmienna, jak wyglądają prognozy na najbliższą przyszłość?
Wszystkie znaki płynące z otoczenia rynku wskazują, że najtrudniejszy okres rynek nieruchomości ma już za sobą. Jest to rynek bardzo dynamiczny, występują na nim prawa popytu i podaży – ale także oddziaływuje na niego cały szereg czynników zewnętrznych. Jednym z takich czynników są zaostrzające się wymogi energochłonności budynków. Doskonałą okazją do omówienia złożonej sytuacji na rynku zarówno mieszkaniowym, jak i komercyjnym, będzie już piąta konferencja z cyklu „Trendy w Nieruchomościach”, która odbędzie się 24 czerwca w hotelu Andel’s w Krakowie. Zależy nam na integrowaniu i wzajemnym edukowaniu środowiska uczestników rynku nieruchomości oraz rynków pokrewnych. Uczestnicy konferencji będą mogli dowiedzieć się, jakie są najnowsze tendencje rynkowe, jak eksperci oceniają perspektywy na przyszłość, jakie innowacyjne działania w zakresie technologii i marketingu pomagają odnieść sukces rynkowy.
Skąd wzięła się inicjatywa organizowania konferencji w Krakowie?
Kraków jest drugim po stolicy największym lokalnym rynkiem nieruchomości w Polsce, warto zatem zwrócić uwagę na ten specyficzny rynek. Konferencja będzie nie tylko lokalnym wydarzeniem – jej motywem przewodnim będzie kwestia nowoczesnych rozwiązań w zakresie energochłonności w budownictwie deweloperskim, zatem jest to zagadnienie o charakterze uniwersalnym. Chcemy pokazać, że stosowanie nowoczesnych rozwiązań w tym zakresie jest nie tylko ekologiczne, ale także opłacalne finansowo.
Jakie zagadnienia finansowe będą omawiane na konferencji?
Przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawią możliwości dofinansowania środkami unijnymi inwestycji proekologicznych – a więc także możliwych do zastosowania w budownictwie deweloperskim. W części poświęconej rynkowi mieszkaniowemu poruszane będą kwestie wyliczania wskaźników obowiązujących w MdM-ie, co powinno zainteresować w szczególności deweloperów (wskaźniki obliczane dla Krakowa są niższe niż w mniejszych miastach). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sytuacją w branży deweloperskiej do bezpłatnego uczestnictwa w konferencji – a więc szczególnie deweloperów, pośredników nieruchomości i finansowych, architektów, zarządców nieruchomości, jak i przedstawicieli mediów.
V konferencja z cyklu Trendy w Nieruchomościach pod hasłem „Aspekty energochłonności – kierunki rozwoju rynku nieruchomości w najbliższych latach” odbędzie się 24 czerwca 2014 r. w hotelu Andel’s w Krakowie. Organizatorami są Emmerson Lumico, Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań oraz Fundacja dla AGH. Wstęp wolny. więcej na
www.trendywnieruchomosciach.pl
Dziękuję za rozmowę

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.