Facebook Google+ Twitter

Zaproszenie na spektakl teatru autorskiego Blee pt. "Pampersówa"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-16 14:23

Już 17 maja w klubie Roxy odbędzie się premiera teatru autorskiego Blee pod tytułem "Pampersówa"

 / Fot. Piotr Nita"Pampersówa" to zetknięcie się dwóch dramatów - dramatu wieloletniego osadzenia w więzieniu oraz dramatu nieuleczalnej choroby. Spektakl kierowany jest do publiczności dojrzałej lub dojrzewającej, stanowi bazę wyjściową do dyskusji o wielu dylematach etycznych współczesnego człowieka.

Spektakl promuje działalność Fudacji Hospicyjnej. Nie chcemy działać w próżni, zależy nam by spektakl ten przyczynił się do wzmocnienia pozytywnego wizerunku hospicjów oraz wspomógł rozwój fundacji czy też podmiotów o podobnym profilu aktywności.

Za animacje lalek odpowiada trójka doświadczonych aktorów-amatorów znanych z różnych projektów filmowych i teatralnych.

Marta Tomczyk w latach 2004- 2006 działała w grupie teatralnej Podleśna 55 a od 2008 roku w SKT na Jana. Piotr Skoczylas i Michał Hupa pracowali z Monique Stalens podczas jej warsztatów w roku 2006, 2007, 2008. Grają również w filmach offowych między innymi projektu KartonBar, w filmie "Cisza". Hupa od samego początku czyli od 2007 roku uczestniczył w działania SKT na Jana, pracuje także w teatrze Małgo.

Tym razem podjęli się nowego zadania - pracy z lalkami. Dla całego teatru Blee było to odkrywanie nieznanego. Nieoceniony okazał się wkład pracy Małgorzaty Sołtysik, która zaprojektowała i wykonała wszystkie lalki i ich stroje. Spektakl powstał przy wsparciu Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Częstochowy.

Muzyczną oprawę spektaklu stworzyli: Paweł Bąbelewski, Daniel Zyzik oraz Przemek "Marlej" Wosiński, który na premierze zostanie wykonany na żywo. Premiera będzie również wydarzeniem multimedialnym i dzięki Michałowi Łapecie będzie możliwe również wyświetlenie premiery na ekranie. Dodatkowym elementem premiery, będzie wystawa prac Marka Harabasza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.