Facebook Google+ Twitter

Zaproszenie na weekend na ludowo z zespołami: "Mazowsze" i "Śląsk"

Od 9 do 10 marca 2012 r., w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w podwarszawskich Otrębusach, odbędzie się jarmark skupiający wystawców rękodzieła artystycznego, produktów tradycyjnych i lokalnych.

 / Fot. Materiały prasowe PZLPiT Będzie on częścią szerszego projektu pt. „Weekend na ludowo” skierowanego do osób, którym bliski jest powrót do korzeni. W programie zaplanowano występy dwóch czołowych reprezentantów kultywujących tradycję i kulturę polską - Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im S. Hadyny oraz Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego.

Podczas dwudniowej imprezy przestrzeń Matecznika przeobrazi się w autentyczną galerię handlowo-wystawienniczą, przyciągającą zwiedzających różnorodnością i bogactwem przedmiotów rzemiosła artystycznego, wyrobów sztuki ludowej oraz innych współczesnych produktów inspirowanych sztuką ludową. Subtelną ucztę dla zmysłów stworzą stoiska z przetworami i potrawami tradycyjnej kuchni polskiej, które szczególnie ucieszą smakoszy zdrowej i świeżej żywności.

Wielka popularność podobnych przedsięwzięć skłoniła nas do organizacji pierwszego w historii eventu, poświęconego szeroko rozumianej promocji dziedzictwa kulturowego. Celem spotkania będzie przybliżenie lokalnej społeczności walorów naszego regionu, a w szczególności unikatowych form twórczości ludowej, którego oryginalne wzornictwo śmiało przenika do współczesności, będąc odpowiedzią na unifikację i drogą do poszukiwania własnej tożsamości.

żródło: www.mazowsze.waw.plWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ważna informacja w postaci zaproszenia. To coś pięknego, tylko jak dla mnie droga daleka. Chętnie w takich imprezach biorę udział, ale tym razem... :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.