Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9910 miejsce

Zaproszenie na wernisaż Magdaleny i Adama Harasów w Gdańsku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-02 20:12

W poniedziałek, 3 października, w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków przy ul. Mariackiej 46/47 w Gdańsku odbędzie się wernisaż wystawy Magdaleny i Adama Harasów. Rozpoczęcie imprezy o godz. 18.00.

Pastele. / Fot. Magdalena Haras
Magdalena Haras
Urodziła się w Gdańsku. Uczyła się w liceum plastycznym w Gdyni-Orłowie. Studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Pracowała w Pracowni Konserwacji Zabytków w Gdańsku. Ukończyła Akademię Sztuk Wizualnych w Poznaniu - Studium Konserwacji Zabytków, gdzie uzyskała dyplom w 1995 roku. Studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych. Dyplom w pracowni prof. Jana Pręgowskiego w roku 1997.  

Ulubioną techniką Magdaleny jest malarstwo olejne i pastel.

Grafika. / Fot. Adam Haras
Adam Jakub Haras
W latach 1989-1994 odbywał studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Sztuk Pięknych, Instytut Artystyczno-Pedagogiczny. Dyplom zdobył w 1994 roku. Od 1992 roku pracownik Galerii „A” w Starogardzie Gdańskim. Od 2003 roku jest kustoszem Galerii "A".

W twórczości Adama Jakuba Harasa wyraźne są inspiracje sztuka abstrakcyjną. W swoich wypowiedziach często odnosi się do twórczości takich artystów jak: Stanisław Fijałkowski, Leon Tarasiewicz, Jan Tarasin. Prace, które sam tworzy abstrakcyjne nie są. Odczytujemy w nich wyraźne przekazy: puste pola, kamienie, drzewa, cienie. Tak silne nawiązanie do natury ma swoje korzenie w czasie spędzanym na łonie natury, gdzie całe dnie upływały w kontakcie z przyrodą oraz w tęsknocie za spokojem, harmonią i równowagą, których brak w otaczającym świecie. Brak ten wywołuje pragnienie ucieczki z miasta w miejsca bezludne, surowe w swoim wyglądzie, ale i piękne swojej ponadczasowości.

W lapidarnych formach, gdzie ograniczenie do czerni i bieli podkreśla jeszcze tę prostotę, przekazuje to, co dla niego fundamentalne - świat, który nie poddaje się łatwo zmianom, naturę, która zachwyca swoim bogactwem i doskonałością.Czytelnicy i autorzy W24 polecają na Facebooku
Sondaż TNS OBOP: Marsz Wyzwolenia Konopi w Warszawie. Fotorelacja
Sondaż Homo Homini. Palikot w Sejmie. PiS dogonił PO. Wygra wybory?
"Zorganizowanie podwyżek czy coś" - niejasne plany kandydata RP. Wideo
Pokaz broni w Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Zdjęcia

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.