Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4823 miejsce

Zaproszenie na wernisaż wystawy Andrzeja Karpińskiego w Poznaniu

Pracownia-Muzeum J. I. Kraszewskiego w Poznaniu zaprasza na uświetniony minirecitalem pianistycznym Igi Wojtaszek wernisaż wystawy Andrzeja Karpińskiego "OBRAZY BEZ FAKTURY" dnia 13 października 2015 r. (wtorek) o godz. 18.00.

 / Fot. plakat Pracownia-Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Poznaniu zaprasza do swej siedziby przy ul. Wronieckiej 14 na wernisaż wystawy Andrzeja Karpińskiego "OBRAZY BEZ FAKTURY" w dniu 13 października 2015 r. (wtorek) o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 30.11.2015.

Na wystawę "OBRAZY BEZ FAKTURY" składa się malarstwo w technice airbrush. Będzie można zobaczyć piętnaście hiperrealistyczno-surrealistycznych prac, prezentowanych w Polsce, Niemczech i Francji.

Wernisaż wystawy uświetni minirecital pianistyczny Igi Wojtaszek, uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Poznaniu.

Andrzej Karpiński (ur. w 1963 w Pile) artysta wielowątkowy, tworzący na polu plastycznym i muzycznym. Pracownia-Muzeum J. I. Kraszewskiego Biblioteki Raczyńskich prezentuje wycinek twórczości Karpińskiego - malarstwo aerografem.

Andrzej Karpiński, Kaczka Mandarynka / Fot. materiały prasowe Plastyk: malarz teatralny, ilustrator, instruktor aeorografu, grafik komputerowy, autor wielu publikacji na temat airbrush. Wypowiada się w obszarze: od obrazów i ilustracji swoich tekstów, poprzez malarstwo hiperrealistyczno-surrealistyczne, do grafiki komputerowej i reklamowego malarstwa komercyjnego. Eksperymentuje w zakresie chemii lakierniczej łączonej z techniką airbrush. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Malarz teatralny w Operze Poznańskiej. Praktykant aerografu nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech. Założyciel jednej z pierwszych polskich pracowni aerografu Airbrush & Design - Karpiński. Uczestnik indywidualnych oraz zbiorowych wystaw krajowych i zagranicznych. Ewenementem w twórczości plastycznej artysty była w 2007 r. współpraca z dr. hab. Pawłem Kabacikiem i opracowanie Andrzej Karpiński, Szpilki 1995 / Fot. materiały prasowe aerografem anten ARISS zainstalowanych przez NASA na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz opracowanie logotypów i grafiki wektorowej dla Sułtana Omanu. Więcej: www.facebook.com/karpinskiairbrush

Muzyk: głównie perkusista posługujący się wieloma instrumentami, głosem i współczesną elektroniką. Fanatyk miniaturowych klawiatur. Kompozytor, improwizator, autor tekstów. Okazjonalnie pianista, gitarzysta, realizator dźwięku. W latach 80. współzałożyciel punk rockowych zespołów Sten i Socrealizm. Założyciel jednego z pierwszych polskich zespołów awangardy rockowej REPORTAŻ. Współpraca muzyczna z wydawnictwem ARS2 i londyńską wytwórnią ReR Megacorp. Autor projektów i duetów eksperymentalnych: Pogady,Pogofonic, Bezsensory, Głos z Wielkopolski czyli Domowy Andrzej Karpiński, Ucho van Gogha / Fot. materiały prasowe Wyrób Kiełbas. Karpiński wypowiada się w obszarze: od muzyki improwizowanej, poprzez zaangażowane społecznie utwory aranżowane, do muzyki ilustracyjnej, słuchowisk radiowych i filmu. Obecnie eksperymentuje w zakresie redukcji instrumentarium do głosu i klasycznej perkusji. Na twórczość muzyczną artysty największy wpływ miała współpraca z Lechem Jankowskim, Arnoldem Dąbrowskim i Chrisem Cutlerem. Wiecej: https://www.facebook.com/karpinskireportaz

Wernisaż wystawy uświetni minirecital pianistyczny Igi Wojtaszek, uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Poznaniu w klasie fortepianu p. Barbary Jarantowskiej. Swoje umiejętności rozwija na warsztatach pianistycznych, bierze też udział w wielu koncertach. Jest laureatką pierwszego miejsca w wielu konkursach. Iga Wojtaszek została przyjęta do grona uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.