Facebook Google+ Twitter

Zaprzysiężenie nowego Prezydenta RP

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-27 11:16

W czwartek 5 sierpnia odbędzie się uroczyste zaprzysiężenie prezydenta-elekta Bronisława Komorowskiego.

Bronisław Komorowski / Fot. Jacek TurczykJak oficjalnie podała stacja TVN24, 5 sierpnia nastąpi uroczyste zaprzysiężenie prezydenta-elekta Bronisława Komorowskiego. Będzie to piąta osoba na stanowisku Prezydenta RP po roku 1989, a szósta uroczystość zaprzysiężenia. Dwukrotnie składał przysięgę narodowi polskiemu przed Parlamentem Aleksander Kwaśniewski.

Jaka będzie prezydentura Bronisława Komorowskiego? Komentatorzy już prześcigają się w swoich rozważaniach na ten temat. Większość komentarzy wskazuje, że będzie to prezydentura spokojna, rozważna i skierowana na porozumienie wszystkich sił politycznych liczących się w parlamencie; prezydentura człowieka doświadczonego, spokojnego, pozytywnie nastawionego do świata i przyszłości.

Sytuacja, w jakiej przyszło Komorowskiemu być prezydentem nie jest łatwa. Pokazała już to sama kampania wyborcza. Czas, jaki upłynął od ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów, wypełniony był kontestowaniem "sukcesu wyborczego" przez Jarosława Kaczyńskiego i jego najwierniejszych zwolenników. Trwało to jednak krótko; kiedy rozgrzane głowy nieco ostygły, okazało się, ze nie był to jednak sukces, wręcz przeciwnie - PiS stwierdził, że kampania była źle prowadzona, a tematyka w niej poruszana zawiodła. Diametralnie zmieniło się oblicze dowództwa tej partii (który to już raz?). Łagodnych: Kluzik-Rostkowską i Poncyliusza zastąpili błyskawicznie Kurski, Brudzinski, Giżyński i Macierewicz (oficjalnie nie jest jeszcze członkiem PiS-u).

Na ustach polityków PiS zaczęła dominować katastrofa smoleńska, domaganie się wskazania winnych "zbrodni" i dymisji polityków PO. Jarosław Kaczyński, nie kończąc poprzedniej - wywołał następną wojnę polsko-polską, nie przebierając przy tym w słowach. Wróciła dobrze znana retoryka wyłączności na prawdę i nieomylność PiS. Zaczęły tu i ówdzie pojawiać się głosy domagające się realizacji obietnic wyborczych Bronisława Komorowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.07.2010 10:34

Ciekaw jestem jaki był w 2009 roku PKB, czekam niecierpliwie na informacje od Pana, Zdzisławie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.