Facebook Google+ Twitter

Zaprzysiężono nowego premiera Japonii

Pochodzący z politycznej rodziny, Shinzo Abe został w środę zaprzysiężony na nowego szefa rządu Japonii. Na wicepremiera i ministra finansów w swoim rządzie mianował Taro Aso.

Shinzo Abe jest przewodniczącym konserwatywnej Partii Liberalno-Demokratycznej, która zwyciężyła w przedterminowych wyborach parlamentarnych. Abe był już raz premierem w latach 2006-2007. Po rocznym sprawowaniu funkcji szefa rządu, zrezygnował ze stanowiska formalnie z powodów zdrowotnych, po skandalach finansowych z udziałem jego ministrów.

Zapewnienia nowego premiera

Shinzo Abe obiecał m.in. zwiększenie wydatków publicznych oraz położenie kresu gospodarczej stagnacji w kraju. Zapowiedział umocnienie sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi oraz zajęcie twardego stanowiska w sporze terytorialnym z Chinami. Ministrowie Abe mają przygotować wspólne oświadczenie z bankiem centralnym w Japonii, w którym docelowa inflacja zostanie określona na poziomie 2 proc. Aktualnie cel inflacyjny wynosi 1 proc. Nowy premier przedstawił także "trzy filary polityki", czyli wprowadzenie śmiałej polityki monetarnej, elastycznej polityki fiskalnej oraz strategię wzrostu, która ma być zachętą dla prywatnych inwestycji - podaje tvn24

PLD przejmuje władze po rządzącej trzy lata Partii Demokratycznej. Przyczynami porażki PD w wyborach było m.in: nie dotrzymanie wielu złożonych obietnic oraz nieumiejętne działania po przejściu tsunami w 2011 r.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z przemianą materii jak z architekturą...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.