Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1861 miejsce

Zapukali po kabaretową Grand Prix w Piotrkowie Trybunalskim

Krakowianie rozbili w Piotrkowie Trybunalski bank nagród. Grand Prix VI Ogólnopolskiego Festiwalu Kabaretowego "Trybunały kabaretowe" zdobył kabaret Puk. Ale to nie wszystko.

Agata Słowicka z kabaretu Puk dostała nagrodę aktorską / Fot. Mariusz JakubekW Piotrkowie Trybunalskim zakończył się VI Ogólnopolski Festiwal Kabaretowy „Trybunały kabaretowe”. W konkursie wystąpiło osiem kabaretów, a wyróżnienia lub nagrody otrzymały... wszystkie (i to wcale nie był żart). Bank nagród rozbiły jednak zespoły z Krakowa. Grand Prix zdobył Puk, a jeszcze większą pulę zgarnął kabaret Grabiego Marka.

Ale po kolei... Jury w składzie Joanna Kołaczkowska (przewodnicząca), Maria Czubaszek i Krzysztof Jaślar zaproszeniem do udziału w koncercie galowym wyróżniło trzy zespoły: Dabz z Opola, Idea z Białegostoku i Śmigłowce ze Słupska. Trzecią nagrodę dostała Forma z Zielonej Góry, a drugą wspomniany już kabaret Grabiego Marka. Dwie równorzędne pierwsze nagrody jury przyznało kabaretom Z konopi z Kielc i Szydera z Wałbrzycha. Po Grand Prix zapukali krakowianie, a dodatkowo Agata Słowicka z kabaretu Puk zdobyła nagrodę aktorską.

Kobieta gdy jest w ciąży to nawet na scenie zajada się konserwowymi ogórkami. Joanna Kołaczkowska (przewodnicząca jury) w programie kabaretu Hrabi pod tytułem "Piosenki" / Fot. Krystian JakubekByły jeszcze trzy inne nagrody, które przypadły Grabiemu Markowi. To ten kabaret najlepiej zainscenizował tegoroczny wpis do konstytucji kabaretowej – zdaniem tak jury, jak i publiczności. I to kabaret Grabiego Marka otrzymał najwyższą (licząc w złotówkach) nagrodę prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka.

Tegoroczne przesłanie do kabaretowej konstytucji („Nie ma kabaretu bez pistoletu, ale są kabarety bez kobiety”) wymyśliło jury, a uczestnicy konkursu musieli przełożyć je na kabaretowy skecz. Zwycięzcy pokazali, jak ważna przy posługiwaniu się bronią jest kolejność wykonywania poszczególnych czynności. Bohaterka skeczu nieznacznie ją zmieniła, najpierw zdmuchując nieistniejący dym z lufy, a dopiero później strzelając (w usta) – no i kabaret został bez kobiety.

Tegoroczne "Trybunały kabaretowe" rozpoczęły się i zakończyły literacko-muzycznie. Najpierw śpiewał Voice Band, a później program zatytułowany „Piosenki” przedstawił kabaret Hrabi z zespołem. Program, w którym pobrzmiewały nutki i klimaty z Kabaretu Starszych Panów oraz Piwnicy pod Baranami. Kropkę nad „i” postawiła Grupa Rafała Kmity programem „Aj, waj!”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie omieszkam dodać, że to mniejsze miasto, przez wiele lat było nieoficjalną stolicą Polski. To kolebka polskiego parlamentaryzmu i miejsce narodzin pierwszego na świecie Trybunału Koronnego. W tym mieście mieszkają jeszcze ludzie, dla których słowa Bóg- Honor-Ojczyzana, nie straciły nic na wartości. Autor artykułu z pewnością do takich osób należy! Pozdr. LMM

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.10.2008 00:03

+) To doprawdy niezwykłe i bardzo cenne, że mniejsze miasta częściej promieniują kulturą na całą Polskę, niż wielkie centra. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ właśnie w tych ośrodkach - jak w Piotrkowie Trybunalskim - zachowało się jeszcze najwięcej Robinsonów Kultury, którym chce się chcieć... sięgać do najwyższych półek. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielki plus Panie Redaktorze. Trzeba kulturę w Trybunalskim Grodzie popularyzować. Nie można naszego miasta w śmietniku historii chować!!! Pozdrawiam serdecznie LMM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.