Facebook Google+ Twitter

Zarabiasz za mało? Unia ci pomoże!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-01 07:07

Najbogatsza gmina w Polsce, gmina Kleszczów, weźmie udział w eksperymentalnym programie organizowanym przez Europejski Fundusz Społeczny. "Pożądaj więcej" to inicjatywa skierowana do osób, które uważają że zarabiają za mało pieniędzy - jej celem jest poprawienie ich sytuacji materialnej.

UWAGA! TO TEKST NIEPRAWDZIWY OPUBLIKOWANY Z OKAZJI 1 KWIETNIA, W RAMACH ZABAWY "ŁOWCY FAŁSZYWYCH NEWSÓW"

Założenia i plan projektu ochrzczonego mianem "Pożądaj więcej" są już niemal gotowe, obecnie trwają ostatnie konsultacje eksperckie na poziomie Europejskiego Funduszu Społecznego. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem od 1 stycznia 2011 roku, pierwszych pięćdziesiąt osób z Polski będzie mogło składać wnioski o udział w projekcie - mówi Wiadomościom24.pl Jose Martenk, z gabinetu komisarza ds. zatrudnienia, spraw społecznych i integracji László Andora.

Idea programu jest niezwykle prosta. Regiony UE, z pomocą unijnych funduszy mają pomagać osobom, które uważają, że zarabiają za mało. Niezadowoleni ze swoich zarobków w ramach inicjatywy otrzymają 100-metrowe mieszkanie i 2 tysiące euro zapomogi przez pół roku. Wyższy standard życia ma dać im szansę na znalezienie lepszej pracy. Wytypowani do udziału w programie mają otrzymać pomoc od krajowych urzędów pracy i headhunterów.

Zdaniem unijnych urzędników pół roku to wystarczający okres na znalezienie lepszej pracy lub założenie własnej działalności gospodarczej. Jeśli rzecz się uda dana osoba jeszcze przez rok od rozpoczęcia nowej pracy będzie otrzymywała zapomogę wysokości 500 euro. Jeśli jednak po upływie 6 miesięcy od rozpoczęcia uczestnictwa w inicjatywie, z własnej winy, uczestnik programu nie będzie lepiej zarabiał, zapomoga w wysokości 2000 euro zostanie mu odebrana. Będzie on miał prawo pozostać w otrzymanym mieszkaniu, ale będzie musiał kwotę 12 tysięcy euro odpracować na rzecz lokalnego samorządu.

Warunkiem udziału w programie będzie złożenie odpowiedniego wniosku w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego (osobiście lub drogą pocztową).

Na razie, w fazie pilotażowej projektu niezadowoleni z pracy będą mogli podejmować pracę jedynie w gminie Kleszczów, wytypowanej do udziału w projekcie.

Skąd ten wybór? To najbogatsza gmina w Polsce, w której mieszkają najszczęśliwsi Polacy. Urzędnicy unijni mają nadzieję, że klimat i serdeczność ludzka tutaj panująca wpłynie pozytywnie na biorące udział w inicjatywie osoby.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.