Facebook Google+ Twitter

"Żarcik a propos". Joanna Trzepiecińska promuje swoją płytę w Teatrze Studio

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-28 16:51

Koncert Joanny Trzepiecińskiej, towarzyszący premierze nowej płyty, "Żarcik a propos", odbędzie się w niedzielę, 6 listopada w warszawskim Teatrze Studio. Album powstał jako studyjny zapis recitalu aktorki, z którym zagościła w dziesiątkach miast w całej Polsce.

 / Fot. Mat. prasoweArtystce towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem znanego na całym świecie polskiego pianisty jazzowego, Bogdana Hołowni w składzie: Paweł Pańta – bas, Robert Murakowski – trąbka, Cezary Konrad – perkusja. Recital z udziałem czołowych instrumentalistów polskiej sceny jazzowej
zachwyci zarówno miłośników teatru, jak i dobrej muzyki. W programie znajduje się kilkanaście piosenek, głównie z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, a także piosenki do słów Marii Czubaszek, Jacka Dehnela, Anny Borowej, Bronisława Broka.

Joanna Trzepiecińska to obdarzona nieprzeciętną urodą, znana i lubiana polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Ukończyła państwową szkołę muzyczną w klasie fortepianu i średnią w klasie fletu. Karierę rozpoczęła pod koniec lat osiemdziesiątych. Jest laureatką Złotej Kaczki, nagrody przyznawanej przez czytelników magazynu „Film". Była także nominowana do Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni.

Zobacz, kto obejrzy recital na żywo

Bogdan Hołownia pochodzi z Torunia, gdzie ukończył Średnią Szkołę Muzyczną. Na początku lat dziewięćdziesiątych studiował zaś w mekce światowego jazzu, znamienitym Berklee College of Music w Bostonie w klasie profesora Raya Santisiego i Laszlo Gordonyego. W marcu 2001 otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii "Jazzowy Album Roku za solową płytę fortepianową „Don't Ask Why - piano solo”. Został również laureatem Grand Prix Jazz "Melomani" za 2002 rok w kategorii artysta roku. Współpracuje regularnie z takimi muzykami jak Janusz Muniak, Adam Kawończyk, Janusz Kozłowski, Marcin Jahr, Krzysztof Mróz, Bronek Harasiuk, Kazimierz Jonkisz i Józef Eliasz.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.