Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21498 miejsce

"Żarcik a propos" - koncert Joanny Trzepiecińskiej w Teatrze Polskim

Joanna Trzepiecińska podczas koncertu interpretuje znane piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego oraz ballady z dwudziestolecia międzywojennego. Ich tematyką jest miłość.

Joanna Trzepiecińska / Fot. Krzysztof Buczek, Teatr Polski"Żarcik a propos" to koncert Joanny Trzepiecińskiej, która postanowiła wyrazić swoje emocje za pomocą piosenek. Do tego celu wybrała repertuar tandemu Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, piosenki w tłumaczeniu Marii Czubaszek, Anny Borowej, Bronisława Broka, Jacka Dehnela oraz ballady pochodzące z dwudziestolecia międzywojennego. Wśród nich znalazły się m.in. "Truskawki w Milanówku", "Kaziu, zakochaj się", "Umówmy się na stare lata" czy "Jeszcze poczekajmy".

Tytuł koncertu nawiązuje do piosenki "C'est ci bon" Henriego Bettiego i Andre Hornera, którą przetłumaczył Jeremi Przybora jako "To jest to":
To jest to!
Niech i kłamie jak nut.
Byle wdzięku ciut wplótł.
I żarcik a propos.


Bogdan Hołownia / Fot. Krzysztof Buczek, Teatr PolskiAktorce towarzyszą czołowi muzycy polskiej sceny jazzowej - Bogdan Hołownia (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas) i Robert Murakowski (trąbka). Jak przyznała Joanna Trzepiecińska, Bogdan Hołownia jest niezwykłym pianistą. Udowodnił to, interpretując melodie Jerzego Wasowskiego - publiczność została oczarowana, gdy z fortepianu wydobywały się cudowne dźwięki.

Joanna Trzepiecińska nie tylko jest świetną aktorką, lecz także potrafi pięknie śpiewać, o czym przekonałam się już wcześniej - podczas spektaklu "Cygan w Polskim. Życie jest piosenką". Tym razem wciela się także w rolę konferansjera i opowiada zabawne anegdoty.

Piosenki zaprezentowane podczas koncertu są różne, jedne dowcipne, inne liryczne. Łączy je jedno - dotyczą miłości. Kilka wykonań szczególnie zapadło mi w pamięć. Najbardziej piosenka "Już nic" ("Oblivion"), którą skomponował Astor Piazzola. Polskie słowa napisał Jacek Dehnel. Dość, ciężkich ramion dość. Znowu wołam w noc. A ty śpisz. Nie, to nic. W gardle więźnie głos. Dość, ciężkich ramion dość. Dławią mnie jak złość. Że wciąż coś się tli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję :) Przeczytałam, rzeczywiście inne piosenki ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakomita recenzja, gratuluję!
Jakiś czas temu byłam też na koncercie Joanny Trzepiecińskiej - ten sam tytuł, ale nieco inne piosenki.
Zapraszam tutaj do poczytania: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.