Facebook Google+ Twitter

"Żarecka Jesień" to moc wrażeń dla uczestników

Potężna dawka humoru, artystyczne wrażenia i smakowe uniesienia - tego wszystkiego doświadczyli uczestnicy ostatniej imprezy w Żareckim Domu Kultury. Zorganizowano ją 25 października w ramach „Żareckiej Jesieni” - cyklu wydarzeń kulturalnych w sołectwie.

Stanisław Dwornik w roli skoczka w skeczu z "Macierzankami" / Fot. Paweł Salawa- Jest nas tak dużo, że pora pomyśleć o przeniesieniu do Żarek Libiąskich Biesiad Patriotycznych - humorystycznie skwitował wysoką frekwencje na spotkaniu, kierownik miejscowego DK, Stanisław Dwornik. Podobnie jak przed rokiem, kierownikowi i pracownikom placówki Libiąskiego Centrum Kultury udało się zmobilizować organizacje społeczne i prywatnych przedsiębiorców do aktywnego włączenia się w przygotowanie imprezy.

Każde z działających na terenie sołectwa stowarzyszeń przygotowało smakowity poczęstunek, a firmy słodycze i produkty spożywcze. Wśród kulinariów dominowały sprawdzone potrawy kuchni polskiej, a szczególnym zainteresowaniem cieszył się smalec z indyka przygotowany przez Adama Dróżbika ze Stowarzyszenia Przyjaciół „Nie bądź sam”.

Józef Jochymczyk / Fot. Paweł SalawaO wrażenia pozasmakowe postarały się z kolei zespoły śpiewacze „Wrzos” Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Przyjaźń” w Żarkach, „Zorza” SP „Nie bądź sam” i „Macierzanki” z koła gospodyń wiejskich z Żarek. Dwa ostatnie zespoły, prócz twórczości śpiewanej, całkiem udanie zaprezentowały się także w repertuarze kabaretowym, raz po raz wzbudzając na sali niemałe salwy śmiechu. Imprezę wzbogacił także występ zespołu tanecznego „Bęc”, a także quiz dla najmłodszych przeprowadzony przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Kwintesencją spotkania był solowy występ znakomitego Józefa Jochymczyka, który zaprezentował wiązankę piosenek romskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.