Facebook Google+ Twitter

Zarejestrowała się Partia Piratów

Polska Partia Piratów złożyła w Sądzie Okręgowym w Warszawie oficjalny wniosek o rejestrację partii politycznej - podaje Dziennik Internautów. Sąd w ciągu 90 dni zadecyduje o jego przyjęciu bądź odrzuceniu.

Choć o zarejestrowaniu partii przez polskich "piratów" mówiono już od kilku miesięcy, wniosek ugrupowania
wraz z ponad tysiącem zebranych podpisów ostatecznie wpłynął do stołecznego Sądu Okręgowego dopiero na początku tego tygodnia.

Jak podaje Dziennik Internautów, na rozpatrzenie podania warszawski sąd ma teraz trzy miesiące. Jeśli dokument zostanie zatwierdzony, Polska dołączy do Szwecji, Niemiec, Austrii i Hiszpanii, gdzie "piraci" zdążyli już zarejestrować swe ugrupowania. Gdyby Polskiej Partii Piratów udało się złożyć wniosek wcześniej, być może jej reprezentanci znaleźliby się w polskim parlamencie już w listopadzie. A tak będą musieli poczekać do następnych wyborów...

Tymczasem najwyraźniej członkowie PPP nie próżnują. Na stronie internetowej ugrupowania znaleźć można m. in. listę pytań przedwyborczych do partii startujących w październikowych wyborach.

Polską Partię Piratów założył w lecie ubiegłego roku Błażej Kaczorowski. - Smutne jest też to, że nie potrafimy ochronić młodych twórców przez grabiami koncernów technologicznych. Jeszcze smutniejsze jest to, że aktualne prawo patentowe tylko umacnia ten problem. - mówił Kaczorowski w wywiadzie dla serwisu obiektyw.pl - Partia Piratów powstała aby powstrzymać zmiany w prawie autorskim jakie dokonują się na naszych oczach oraz cofnąć zmiany, które już się dokonały i zaległy w świadomości wielkich korporacji jako filar demokracji i tak są przedstawiane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.