Facebook Google+ Twitter

Zaremba odchodzi z PO, bo nie podoba mu się polityka partii w sprawie stoczni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-24 11:59

Senator Krzysztof Zaremba powiedział, że odchodzi z PO, gdyż ta partia zaprzepaściła szanse polskiego przemysłu stoczniowego.

Senator, który wczoraj zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej, zarzucił tej partii, że zlekceważyła problemy stoczni i dopuściła do ich likwidacji. Powiedział, że przy obecnym kursie walut byłoby możliwe renegocjowanie z Komisją Europejską specustawy stoczniowej, co pozwoliłoby na wydłużenie działania zakładów w Gdyni i Szczecinie do końca maja 2010.

Senator powiedział, że robił, co mógł, by przekonać do takich działań rząd, jednak jego starania rozbijały się o mur obojętności i lekceważenia. Krzysztof Zaremba zwrócił uwagę, że stocznie to nie tylko producenci statków, lecz także centrum technologiczne, z którego żyje kilkadziesiąt tysięcy małych i średnich prywatnych firm. Senator dodał, że zakłady w Gdyni i Szczecinie miały zamówienia wartości około miliarda dolarów.

Zdaniem Zaremby, taka polityka rządu świadczy o tym, że Platforma Obywatelska odwróciła się od ludzi - nie tylko od stoczniowców, lecz także wielu innych grup zawodowych, takich, jak rolnicy i policjanci. - To nie jest ta sama partia, którą współzakładałem osiem lat temu - dodał były senator PO
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.