Facebook Google+ Twitter

Zarezerwuj sobie mieszkanie w obrotowym wieżowcu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-25 18:36

Od dziś można rezerwować apartamenty w pierwszym na świecie obrotowym wieżowcu. Budynek, w którym każde piętro będzie wyposażone we własny mechanizm obrotowy, powstanie w Dubaju. Zmieniający swój kształt wieżowiec zaprojektował włoski architekt David Fisher, który ogłosił początek realizacji swojego dzieła.

Obrotowy wieżowiec w Dubaju będzie miał 80 pięter i 420 metrów wysokości. Apartmenty będą miały powierzchnię od 124 do 1200 metrów kwadratowych. Jeśli ktoś zdecyduje się na kupno całego piętra będzie mógł głosem wydawać polecenia obrotu, aby - na przykład - uzyskać pożądany widok z okna.

Kolejny obrotowy wieżowiec ma powstać w Moskwie. Jego projekt - jak ujawnił Fisher - jest już w zaawansowanej fazie. Będzie nieco niższy niż ten w Dubaju - ma mieć 70 pięter i 400 metrów wysokości. Jego ukończenie planowane jest w 2010 roku.

David Fisher zapowiada także dalsze realizacje - chce, by trzeci obrotowy wieżowiec powstał w Nowym Jorku. Zainteresowanie projektem architekta wyraziły także Kanada, Niemcy, Włochy, Szwajcaria i Korea Południowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.