Facebook Google+ Twitter

Żarki. 15 lat Stowarzyszenia "Przyjaźń"

Prężnie działają od 2001 r., a głównymi celami ich działalności jest organizowanie życia koleżeńskiego i kulturalnego seniorów, promocja zdrowia, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, a także promocja sołectwa Żarki i gminy Libiąż.

Jubilaci zaśpiewali dla swoich gości / Fot. Stanisław DwornikPiętnastolecie działalności członkowie Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Przyjaźń" w Żarkach. świętowali 20 sierpnia 2016 r. w Domu Kultury w Żarkach w gronie zaproszonych gości na czele z Burmistrzem Libiąża Jackiem Latko, radnymi i przedstawicielami żareckich organizacji społecznych. Świętowanie rozpoczęło podsumowanie działalności organizacji, które wygłosił przewodniczący Stanisław Lelito.
- Wszystko zaczęło się w maju 2001 r. od spotkania komitetu założycielskiego liczącego 31 osób. Z czasem liczba członków naszej organizacji rosła, a dziś kształtuje się na poziomie 120 osób. Oczywiście cały czas zapraszamy nowych członków. Zajmujemy się organizowaniem życia kulturalnego, wyjazdów, okolicznościowych spotkań, biesiad górniczych. W naszych szeregach pod kierunkiem Juliana Jurkiewicza z sukcesami działa zespół wokalno – muzyczny „Wrzos”, więc lubimy również śpiewać. U nas pożytecznie i wesoło spędza się czas – zachęca St. Lelito.
Uroczystość była okazją do podziękowań członkom stowarzyszenia za 15 lat aktywności oraz wszystkim wspierającym bieżącą działalność organizacji.
- Jak wskazuje nazwa naszego stowarzyszenia wszyscy przyjaźnimy się i wzajemnie wspieramy. Warto być w naszej organizacji nie tylko z uwagi na wycieczki i imprezy, ale także na przełamywanie własnych barier. Dzięki "Przyjaźni" niektórzy po raz pierwszy pojechali na wczasy, zwiedzili ciekawe miejsca. We wspólnym gronie jesień życia jest o wiele radośniejsza – komentuje Czesława Bisaga, która w organizacji jest od 12 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.