Facebook Google+ Twitter

Żarki. Magiczna noc świętojańska

Centrum Aktywności Lokalnej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu corocznie organizuje imprezy środowiskowe wpisując się jednocześnie w ogólnopolską Kampanię "Program Aktywnych Społeczności".

Wsolna zabawa integracyjna przy piosence "Liczę do siedmiu" / Fot. Paweł SalawaW tym roku dzieki współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej z Libiąskim Centrum Kultury i OSP Żarki mieszkańcy gminy mogli uczestniczyć 22 czerwca w spotkaniu nazwanym "Magiczną Nocą Świętojańską".

Impreza o integracyjnym charakterze była okazją nie tylko do wspaniałej zabawy, ale także promocji ludowych tradycji związanych z tym wydarzeniem. Obrzędy nocy świętojańskiej zaprezentowały w swoim programie artystycznym „Macierzanki”, a okolicznościowe przyśpiewki Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Przyjaźń” z Żarek.

Był także tematyczny quiz drużynowy z poszukiwaniem ukrytego kwiatu paproci oraz wspólne zabawy przy piosenkach wykonywanych przez uczniów Zespołu Szkół w Żarkach. Nie zabrakło konkursów z nagrodami dla najmłodszych. Dzięki uprzejmości Państwowej Straży Pożarnej Chrzanów, która udostępniła specjalny wóz bojowy z wysięgnikiem, można było podziwiać piękną panoramę całego sołectwa. O podniebienia, serwując przepyszną grochówkę i kiełbaski z grilla, zadbali miejscowi strażacy.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.