Facebook Google+ Twitter

Zarobić na 1 procencie

Jeszcze tylko miesiąc pozostał podatnikom – osobom fizycznym, na rozliczenie się z fiskusem za rok 2008.

Każdy z nas może przekazać 1 procent własnego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Procedury przekazywania są coraz prostsze, przerzucają główny ciężar związanych z tym powinności na urzędy skarbowe. Coraz szersza jest też grupa uprawnionych. Dzięki temu coraz większa liczba obywateli, świadomych podatników, decyduje się na wypełnienie odpowiednich rubryk w PIT-ach.

Z roku na rok wzrasta wielkość kwot przekazywanych przez podatników, organizacjom pozarządowym posiadającym status OPP. W roku 2003 było to 10.36 mln zł. W następnych latach kolejno: 41.61 mln; 61.01 mln, 103.78 mln. 291,59 mln złotych przekazano zaś w 2007 roku.

Należy się spodziewać, że w tym roku będzie więcej! Nic więc dziwnego, że jest sporo chętnych, jeśli nie do skonsumowania tortu, to przynajmniej do popróbowania okruchów. Skrzynki poczty elektronicznej organizacji pożytku publicznego są bombardowane ofertami rozmaitych podmiotów, oferujących pomoc przy pozyskiwaniu 1 proc.

Możemy więc poczytać np: „Przygotowaliśmy specjalną, niepowtarzalną ofertę dla OPP w ramach której dostają Państwo pisemną gwarancję na wpływy do Państwa organizacji w wysokości pokrywającej koszt całości programu PIT-OPP czyli 770 zł. I. (tu nazwa firmy) deklaruje się na znalezienie dla Państwa darczyńców, przekazujących środki pieniężne na konto Państwa stowarzyszenia/fundacji z tytułu 1 proc. Po osiągnięciu gwarantowanej kwoty, otrzymują od nas Państwo stosowne podsumowanie w postaci raportu z wpływów”.

Pewna agencja telefoniczna wabi klientów z grupy OPP, oferując bazę biur rachunkowych i doradztwa podatkowego: „ponad 6000 rekordów zawierających dane teleadresowe wraz z adresami e-mail - możliwość dotarcia do biur rachunkowych i doradczych z terenu całej Polski, które rozliczając zeznania podatkowe mogą zasugerować swoim klientom przekazanie 1 proc. podatku na konto państwa instytucji. Możemy przekazać państwu bazę do samodzielnego kontaktu lub przeprowadzić akcję e-mailingową - przygotować odpowiedni przekaz i zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną przesłać w postaci zapytania do tych podmiotów”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niedługo całą naszą doroczynność pochłona kampanie reklamowe, abo to sa konfitury, po ktore coraz więcej spryciarzy chce sięgać. I robi to z dobrym (dla siebie) skutkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego tu nie ma ilustracji?

Dlaczego tu nie ma do naszej akcji link
- przeciez ten material nadaje sie wyzej w serwisie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.