Facebook Google+ Twitter

Zarobki dzieci nie do kieszeni rodziców

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-11-13 08:57

Posłowie z naszego regionu zajmą się sprawą pieniędzy zarabianych przez dzieci w showbiznesie i reklamie. To efekt działań fundacji Kidprotect, która apeluje, by kwestie finansowe związane z zatrudnianiem nieletnich uregulować prawnie. Chodzi o to, by pieniądze rodzice wydawali na dzieci, a nie na siebie.

- Pieniądze dzieci nie powinny być wydawane na nowy telewizor plazmowy dla tatusia. Trzeba wprowadzić przepisy, które będą chronić wynagrodzenie dzieci przed zakusami dorosłych - mówi Jakub Śpiewak, szef fundacji Kidprotect ze Śląska. Posłanka SdPl, Bożena Kotkowska z Bielska-Białej, postanowiła zająć się problemem w Sejmie oraz przedstawić go Rzecznikowi Praw Dziecka.

Martyna Płonka zaczynała karierę modelki, kiedy miała 15 lat . / Fot. Olgierd Górny- Ciało stało się towarem. Zarabianie na dzieciach w reklamie jest coraz popularniejsze, a skutki takich działań są nieprzewidywalne. Dlatego ten biznes powinien podlegać kontroli - uważa dr Katarzyna Krasoń, dyrektorka Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego.

Dzieci reklamujące ser, ubrania, zabawki, leki na przeziębienie oglądamy codziennie. Buzie tych, którym się jeszcze nie udało, można znaleźć w internetowych bankach twarzy, które gromadzą fotografie zamieszczane przez rodziców. Najmłodsze z nich dopiero zaczynają chodzić. Twarzy na sprzedaż są tysiące.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.