Facebook Google+ Twitter

Żart hakera: Czy Zapatero jest podobny do Jasia Fasoli?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-04 20:48

Niezidentyfikowany haker na krótko opanował oficjalną stronę prezydencji Hiszpanii w Unii Europejskiej. Na witrynie zamieścił zdjęcie Jasia Fasoli - znanej postaci komicznej, granej przez Rowana Atkinsona.

Domniemane podobieństwo premiera Hiszpanii Jose Luisa Zapatero do zabawnego błazna, w którego rolę wcielił się słynny brytyjski aktor, jest od lat wiodącym żartem na Półwyspie Iberyjskim.

Tylko w ostatnim wydaniu dziennika El Pais opublikowano karykaturę przedstawiającą Zapatero jako Jasia Fasolę. Rysunek zamieszczono nad artykułem, krytykującym działania rządu w zakresie ekonomii. Bezrobocie w Hiszpanii niemal podwoiło się w ostatnich latach i wynosi już około 19 procent.

Urzędnik z biura premiera Zapatero potwierdził, że doszło do naruszenia bezpieczeństwa na stronie internetowej http://www.eu2010.es/, która powstała specjalnie na okres 6-miesięcznego przewodnictwa Hiszpanii we Wspólnocie. Urzędnik dodał, że żadne dane na stronie nie ucierpiały.

Tymczasem gazeta El Mundo zamieściła na swoich stronach internetowych zdjęcie witryny zaatakowanej przez hakera. Widać na nim, jak Jaś Fasola z uśmiechem wita internautów.

Jak dodaje dziennik - rząd Zapatero płaci firmie telekomunikacyjnejTelefonica Moviles łącznie prawie 12 milionów euro za pomoc techniczną i zapewnienie bezpieczeństwa na stronie internetowej prezydencji hiszpańskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.