Facebook Google+ Twitter

Żaryn pozostanie w IPN

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-09 16:38

"Rzeczpospolita" pisze na swoich stronach internetowych, że doktor Jan Żaryn mimo odwołania go ze stanowiska szefa biura edukacji IPN, nadal pozostanie pracownikiem tej instytucji.

 / Fot. PAP Paweł KulaŻaryn oddał się do dyspozycji prezesa IPN Januszowi Kurtyce. Ten podjął decyzję o jego odwołaniu. Żaryn nie chce komentować swojej przyszłości w Instytucie. Nie chciał również odpowiedzieć na pytanie czy ktoś sugerował mu oddanie się do dyspozycji prezesa. Jednak Kurtyka poinformował gazetę, że historyk nadal będzie członkiem IPN.

Kontrowersje wokół Żaryna pojawiły się kiedy w wywiadzie radiowym stwierdził, że Wałęsa w 2005 roku dostał status pokrzywdzonego niezgodnie z ówczesnymi przepisami, bo ówczesny prezes IPN Leon Kieres uważał, że były prezydent jest postacią wybitną i taki status mu się należy. Historyk już po decyzji kierownictwa IPN stwierdził, że Wałęsa, mimo iż jest bohaterem i osobą represjonowaną w PRL, nie jest osobą pokrzywdzoną w rozumieniu ustawy lustracyjnej.

Jan Żaryn urodził się w 1958 roku. Jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2000 roku pracuje w Biurze Edukacji Publicznej IPN. W styczniu 2006 został jego dyrektorem.

W latach 1984 - 1990 pracował jako nauczyciel w warszawskich liceach. Od 1986 roku publikuje w m.in.: w "Przeglądzie Katolickim", "Ładzie", "Gazecie Niedzielnej w Londynie", "Gazecie Polskiej", "Arcanach", "Więzi".

Więcej informacji nt. Jana Żaryna znajdziesz tutaj.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie jestem wielbicielką ani pana Żaryna, ani promotora puszczajacego niezupełnie udokumentowana prace magisterską.
Nie uwazam Wałęsy za monolit z białego marmuru.
Ale wprowadzona do zycia publicznego przez Kaczynskich atmosfera histerii, oskarżeń, wypatrywania spiskowców anty-kaczyńskich, koturnowe mowy Jarosława przeciwko wszystkiemu i wszystkim (z wyjątkiem własnych popleczników) - wydaja takie owoce.
Pan Żaryn nie miałby mozliwosci pisania i mowienia tego, co pisze i mowi, gdyby nie rola, jaką parę lat wczesniej odegrał Wałęsa. I nie tylko Wałęsa.
Teraz, jak wiekszośc szlachetnych idei i zdobyczy, wolnośc słowa wyrodnieje i oznacza mieszanie z blotem tych, ktorzy do jej zdobycia sie przyczynili.
Nic przeto dziwnego, że następuje ciąg dalaszy, czyli usiłowanie założenia knebla na zbytnio rozgadanych.
Wart Pac pałaca, a pałac - Paca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypomina to czasy kiedy nauczyciel wygłaszający poglądy niezgodne z ówczesnymi komunistycznymi trendami zostawał pozbawiony możliwości nauczania albo obowiązkowo musiał chodzić na "wykłady" na WUML. To skandal, to zamach na wolność słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.04.2009 17:26

'W latach 1984 - 1990 pracował jako nauczyciel w warszawskich liceach.''

Niesamowite kompetencje do ferowania wyroków o wielkich tego świata.
Był Żaryn i go nie ma .... kto następny do wywiezienia za wieś na gnoju ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.