Facebook Google+ Twitter

Żaryn u Olejnik: "Jeśli jestem traktowany jak idiota, to dziękuję. Też potrafię być chamem!"

Do pyskówki między profesorami Janem Żarynem i Ireneuszem Krzemińskim doszło w programie Moniki Olejnik "7. dzień tygodnia" w Radiu ZET. Chociaż rozmowa miała dotyczyć Święta Niepodległości, goście pokłócili się o... katastrofę smoleńską.

Prof. Jan Żaryn / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiJak podaje Gazeta Wyborcza, dyskusję rozpoczęło pytanie Moniki Olejnik o marsze organizowane z okazji Święta Niepodległości. Dziennikarka zastanawiała się, dlaczego w tym dniu Polacy nie mogą być razem i oddzielnie świętuje PiS, narodowcy oraz prezydent Bronisław Komorowski.

Historyk prof. Jan Żaryn natychmiast powiązał ten rozłam w polskim społeczeństwie z polityką polskiego rządu po katastrofie smoleńskiej. Według niego trudno rozmawiać po tym, jak polski rząd okazał się uległy wobec Rosji i okłamywał naród. "Rozmawiamy na temat idiotyzmu, zarzutów o zdradę" - zareagował natychmiast socjolog prof. Ireneusz Krzemiński. Zaapelował też do prof. Żaryna, aby "odpowiadał poważniej, a nie w sposób idiotyczny". Zarzucił mu również, że "reprezentuje ciemną stronę polskości".

Prof. Żaryn nie pozostał dłużny swojemu rozmówcy. "Jeśli jestem traktowany przez pana za idiotę, to serdecznie panu dziękuję. Ja też tak potrafię. Ja też potrafię być chamem, jak pan chce. Potrafię być nieprzyjemny. Chce pan tak rozmawiać, czy wracamy do rozmowy kulturalnej?" - pytał historyk.

Kiedy dyskusja nieco się uspokoiła, prof. Żaryn stwierdził, że prezydent Komorowski musi zadbać o "ujawnienie prawdy o Smoleńsku", ponieważ "99 proc. Polaków jej nie zna". "Nie przyszedłem tu dyskutować o Smoleńsku, choć to fenomen socjologiczny. Jak w XXI wieku, gdy jest powszechny dostęp do informacji, można zrobić takie zamieszanie w mózgach milionów ludzi" - uciął prof. Krzemiński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

@Tomek Staszewski -"Jerzy K. niepotrzebnie trwonisz swoją ''patriotyczną'' energię na domysły."


Jestem wnukiem Legionisty Piłsudskiego wiec energii patriotycznej posiadam w nadmiarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jerzy K. niepotrzebnie trwonisz swoją ''patriotyczną'' energię na domysły.
Wyjaśnię, w domyśle, w tym kraju, bo nie neguję zdobycia władzy w jakimś innym, np. Bantustanie czy coś tam co sobie wymyślisz.
Kiedyś już o tym pisałem, że gdyby Kaczyński rozpoczął rządy w Bangladeszu nie przeszkadzałoby mi to wcale.
Naprawdę !@ :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z artykułu opublikowanego na portalu Se wynika zupełnie co innego niż z relacji GW.
"(...) Profesor Jan Żaryn z IPN zabrał głos jako pierwszy; stwierdził, że za podział polskiego społeczeństwa odpowiada postępowanie rządu Platformy Obywatelskiej po katastrofie smoleńskiej. Profesora Ireneusza Krzemińskiego, członka Rady Gospodarczej przy premierze, poniosły emocje:(...)"

Ponawiam prośbę o link z nagraną dyskusją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie K. bohaterze internetu :)
Zgadłeś mam krew, 5-6 litrów. Ona zasila także mój mózg, pozwala myśleć.
Jednak muszę cię rozczarować, twoje wiszenie głową w dół, jak inni normalnie chodzą, nie pomorze ci być inteligentniejszym. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Często zastanawiam się co kieruje osobami piszącymi " w tym kraju" zamiast w naszym kraju. Panie Staszewski dotyczy, to pana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam, wyraziłem się dosadnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ty Panie Staszewski i twoja rodzina masz krew za pazurami skoro tak zwalczasz rozliczenie z krwawą komunistyczną historią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

''Historyk prof. Jan Żaryn natychmiast powiązał ten rozłam w polskim społeczeństwie z polityką polskiego rządu po katastrofie smoleńskiej.''

Historyk ? hmmm nie dziwię się oburzeniu, powinien powiązać z pisowską propagandą. :)

Mnie tylko cieszy jedno, czego by PiS teraz już nie niósł na sztandarach, to mu nie pomoże w wygraniu czegokolwiek w tym kraju. ! :D
Faktem jest jednak, że będziemy darmozjadów ''polityki historycznej'' utrzymywać w nieskończoność, bo ta retoryka do kogoś trafia, więc chleb z sejmowych ław i dotacje dla partii mają zapewnione. Całe jednak szczęście, że już nigdy, żaden Kaczyński nie narobi nam wstydu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szychlińska - przyganiał kocioł garnkowi , większość Pani radosnej twórczości poświęcona jest tematowi jak najdłuższego utrzymania partii rządzącej u koryta władzy.

Bardzo bym prosił o podanie linka z zarejestrowaną dyskusją między Żarynem o resztą Kolorowej Niepodległej . Szukam na necie i nie znajduję. Moje wiejskie okna na świat jest wyjątkowo powolne. Powoływanie się jedynie na Gazetę wyborczą jest mało obiektywne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Krzemiński konkuruje z posłem Niesiołowskim w "kulturalnym" traktowaniu rozmówców, zwłaszcza tych, którzy myślą inaczej niż oni. No cóż... kultura nie zawsze idzie w parze z wykształceniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.