Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22324 miejsce

Zarząd Legii Warszawa zawiesił współpracę ze Stowarzyszeniem Kibiców

Zarząd Legii Warszawa wydaje wojnę kibolom. Po wczorajszym przedstawieniu strat (200 tys. zł), spowodowanych przez pseudokibiców podczas derbowego meczu z Polonią na trybunie północnej, klub wyciągnął konsekwencje i zawiesił współpracę ze Stowarzyszeniem Kibiców.

Sonda

Czy Żyleta powinna zostać zamknięta?

Czytaj także: Stadion Legii zdemolowany przez kiboli. Wojewoda zamknie "Żyletę"?


Kibole Legii Warszawa / Fot. Piotr Galas/W24"Istotą każdego porozumienia jest dialog, ale w każdym dialogu potrzebna jest dobra wola obu stron i wzajemne zaufanie. Z przykrością stwierdzamy, że zdarzenia z ostatniego meczu podważają nasze zaufanie w dobre intencje Stowarzyszenia i skuteczność jego reprezentacji" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Klub nie zgadza się z opinią kibiców, zarzucających klubowi uległość wobec policji i Wojewody. Według przedstawicieli Legii zrobiono wiele, aby mimo restrykcji i groźby zamknięcia trybuny północnej, "na tyle, na ile było to możliwe", pozwolić organizować kibicom oprawy meczowe w normalnym zakresie, pozwolono np. na oprawę z użyciem sektorówki w meczu z Rosenborgiem Trondheim. Jednak zachowanie "kiboli" w meczu z Polonią Warszawa postawiło pod dużym znakiem zapytania możliwość dalszej współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa (SKLW). "Złączone ze sobą flagi zostały wykorzystane do maskowania osób odpalających race, Kibole Legii Warszawa / Fot. Piotr Galas/W24prowadzono doping zagrzewający 'do wojny', dopuszczono do palenia i niszczenia krzesełek na trybunie, wszczęto bijatykę ze służbami porządkowymi i zdewastowano promenadę trybuny północnej. Pytamy: czy SKLW nie chciało, czy nie było w stanie zapobiec tym zdarzeniom?" - zastanawiają się władze klubu i twierdzą, że wśród przywódców kibiców dominują grupy nastawione konfrontacyjnie, co obrazuje "skandaliczne oświadczenie grupy 'Nieznani Sprawcy'", popierających wybryki kiboli podczas derbów.

Do czasu ewentualnego wznowienia współpracy ze SKLW klub nie będzie organizował dystrybucji biletów na mecze wyjazdowe Legii. Jak długo potrwa zawieszenie współpracy, nie wiadomo. "Jesteśmy gotowi wrócić do rozmów z SKLW, jeżeli reprezentować je będą osoby, których deklaracjom można zaufać i które będą w stanie rzeczywiście je zrealizować" - oświadczył klub.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ad Rem
  • ad Rem
  • 26.09.2012 20:43

Polscy kibice znani na całym świecie . Wstyd .Trzeba z tym zrobić porządek aby " normalny " kibic mógł iść na stadion z dziećmi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wielkie Zagłębie
  • Wielkie Zagłębie
  • 26.09.2012 14:29

Zgadzam sie nie to co nasi kibice kulturalni i w ogóle

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zagłębiak
  • Zagłębiak
  • 26.09.2012 14:27

Chuligani!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.