Facebook Google+ Twitter

Zarząd Platformy Obywatelskiej nie ukarał Janusza Palikota

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-04 17:38

Na wniosek Rodosława Sikorskiego i Bronisława Komorowskiego zarząd Platformy Obywatelskij odstąpił od wymierzenia kary Januszowi Palikotowi za jego wpis na blogu dotyczący kandydatów w prawyborach organizowanych wewnątrz partii. Zakończyło się posiedzenie zarządu PO. Zarząd PO miał ukarać lubelskiego posła za wpis, jakiego dokonał na swoim blogu.

 / Fot. Fot. Wojciech Barczyński/PolskapressePoseł napisał o kandydatach Platformy w prawyborach, że "choć obaj są formalnie kandydatami Platformy, to w sensie merytorycznym i politycznym" jest to wybór pomiędzy kandydatem PO - Bronisławem Komorowskim, a kandydatem PO-PiS-u - "a może nawet PiS-u" - Radosławem Sikorskim.

Janusz Palikot wykorzystuje prawybory w Platformie Obywatelskiej do budowania swojej pozycji w partii - uważa politolog Bartłomiej Biskup. Jego zdaniem, wewnętrzne ruchy w partii są wymarzoną okazją dla Janusza Palikota do zwiększenia swej roli przed wiosennym kongresem Platformy Obywatelskiej.

Jego zdaniem wewnątrzpartyjnej konkurencji Janusza Palikota będzie teraz zależało na surowym ukaraniu posła. Nie spodziewa się jednak, żeby lubelski działacz Platformy został wyrzucony z ugrupowania. Przypomina, że wielokrotnie bywał on na cenzurowanym i zazwyczaj kończyło się to reprymendą, która miała przywołać go do porządku.

Także politolog Anna Materska-Sosnowska łączy zachowania Janusza Palikota ze zbliżającym się kongresem Platformy Obywatelskiej. Podejrzewa, że poseł chce być ważną postacią w partii. Podkreśla także, że Janusz Palikot jest już od dawna w konflikcie z szefem klubu parlamentarnego PO Grzegorzem Schetyną.

Doktor Anna Materska-Sosnowska rozumie jednak ostrą reakcję partii. Jej zdaniem Janusz Palikot wzmacniając swoją pozycję, osłabia wizerunek całej partii. Dodaje, że słowa Janusza Palikota poszły o krok za daleko, gdyż podważył on wiarygodność Radosława Sikorskiego jako kandydata całej Platformy Obywatelskiej.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.