Facebook Google+ Twitter

Zarząd PO rozmawia o sprawie prezydenta Sopotu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-21 21:29

Zebrał się Zarząd Platformy Obywatelskiej. Kierownictwo partii zajmuje się sprawą prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. W ubiegłym tygodniu premier Donald Tusk zapowiedział, że będzie rekomendował Zarządowi PO usunięcie Karnowskiego z partii. Prezydentowi Sopotu trójmiejski biznesmen Sławomir Julke zarzuca, że złożył mu propozycję korupcyjną.

Politycy Platformy nie chcieli jednoznacznie wypowiadać się przed posiedzeniem Zarządu na temat przyzszlości Jacka Karnowskiego. Szef klubu parlamentarnego Zbigniew Chlebowski powiedział, że jakaś decyzja napewno zapadnie. Pytany, czy członkowie Zarządu powinni też wysłuchać Sławomira Julke, Chlebowski odparł, że nie widzi takiej potrzeby.

Sekretarz generalny PO, wicepremier Grzegorz Schetyna powiedział, że sprawa musi być wyjaśniona przez Zarząd partii. Polityk nie był w stanie określić, jaką decyzję może podjąć kierownictwo Platformy. Schetyna dodał, że przez weekend w Trójmieście był rzecznik dyscypliny w Platformie - Paweł Graś, który rozmawiał ze stronami konfliktu i przekaże partii relację ze swojego pobytu.

Sam Jacek Karnowski zawiesił swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej. Pod koniec lipca odbędzie się posiedzenie sopockiej Rady Miasta, podczas której sprawę domniemanej korupcji prezydenta ma być przedyskutowana. Zwołano je na prośbę sopockiego PiS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.