Facebook Google+ Twitter

Zarząd Stoczni Szczecińskiej Nowa podał się do dymisji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-26 19:40

Powodem dymisji jest brak możliwości podejmowania decyzji. W stosunku do zakładu prowadzone jest tzw. postępowanie kompensacyjne, czyli kontrolowana likwidacja stoczni. Ten proces został zapisany w specustawie stoczniowej, która weszła w życie 6 stycznia.

Jak wyjaśnia Artur Trzeciakowski - prezes stoczni, zarząd uznał, iż utracił większość swoich kompetencji i dalsza jego działalność nie przynosi stoczni korzyści, a tylko straty związane z wypłatą mu wynagrodzeń.

Artur Trzeciakowski mówi, że pełnia władzy i dysponowania majątkiem stoczni przeszła na zarządcę procesu kompensacji. "W związku z tym bralibyśmy pieniądze niewspółmierne w stosunku do naszego nowego zakresu odpowiedzialności"- podkreśla Trzeciakowski.

Zarząd na prośbę zarządcy procesu kompensacji, będzie nadal pracował, nie później jednak niż do czasu pełnego przekazania stoczni.

W wyniku postępowania kompensacyjnego, pracownicy dostaną odszkodowania, majątek stoczni zostanie podzielony i sprzedany, a zyski z tego trafią do wierzycieli oraz jako zwrot pomocy publicznej do kasy skarbu państwa. Powołano też nadzorcę tego procesu. Do 23 lutego ma być przygotowany plan sprzedaży majątku stoczni i jego wycena. Plan musi zatwierdzić prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Do dzisiaj pracownicy musieli zdecydować, czy odejdą z firmy dobrowolnie i dostaną 100 procent odszkodowania, czy pozostaną w zakładzie i potem dostaną odszkodowanie nawet o połowę niższe.
Identyczne postępowanie jak w przypadku Stoczni Szczecińskiej Nowa, jest prowadzone w stosunku do Stoczni Gdynia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.