Facebook Google+ Twitter

Zarządzaj siecią z Vigorem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-18 20:53

Vigor Switch P2260 i Vigor Switch G2240, najnowsze produkty marki DrayTek, to w pełni zarządzalne switche warstwy drugiej stworzone z myślą o firmach, które chcą rozszerzyć istniejącą sieć Gigabit Ethernet o nowych użytkowników.

Pomiędzy produktami istnieją niewielkie, choć znaczące różnice. Urządzenie Vigor Switch G2240 wyposażono w porty: 24 Gigabit Ethernet oraz 4 SFP, które umożliwiają podłączenie modułu mini GBIC dla wykorzystania technologii światłowodowej. Z kolei model Vigor Switch G2260 pozwala na korzystanie z portów: 24 Fast Ethernet z PoE, 2 Gigabit Ethernet oraz 2 SFP.

Użycie protokołu 802.1x w obu urządzeniach oraz funkcjonalności IP MAC Binding w modelu Vigor Switch G2240 zapewnia bezpieczną pracę poprzez kontrolę dostępu do sieci na podstawie uwierzytelniania użytkownika. Dodatkowo, oba Vigory pozwalają na tworzenie wielu grup w oparciu o VLANy portowe lub tagowane 802.1Q i 802.1Q-in-Q, a tym samym odizolowanie ruchu pomiędzy poszczególnymi użytkownikami w sieci. Zatem możliwości VLAN, w które wyposażono switche zwiększają nie tylko bezpieczeństwo, ale i wydajność pracy urządzeń.

Vigor Switch P2260 i Vigor Switch G2240 używają stałych i dynamicznych metod, których istotą jest zapewnienie wysokiej jakości przesyłu danych. Stałe metody wykorzystują limitowane pasma dla konkretnych portów po przekroczeniu ustawionego progu, a dynamiczne opierają się na mechanizmach QoS.

Oba modele posiadają zaimplementowane protokoły STP i RSTP zapobiegające powstawaniu pętli, a także protokół GVRP przeznaczony do dynamicznego utrzymywania informacji VLAN. Na uwagę zasługuje także Port Trunking dla logicznego łączenia portów w celu osiągnięcia większych prędkości przesyłania danych oraz Port Mirror, który umożliwia monitorowanie ruchu poprzez kopiowanie danych z wybranych portów do portu zdefiniowanego.

Autor: Zuzanna Szymańska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.