Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28840 miejsce

Zarządzanie zespołem w firmie - porady praktyczne

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-10 11:40

Każdy pracodawca czy manager powinien wiedzieć, że firmę stanowi przede wszystkim zespół ludzi, którzy wspólnie pracują na jej sukces. Dlatego dobry szef nie tylko wymaga, ale też motywuje do pracy. W jaki sposób?

Za każdą firmą stoją ludzie, którzy wspólnie pracują na jej pozycję na rynku. Odpowiednia motywacja pracowników, płacowa i pozapłacowa, a także umiejętność zarządzania zespołem mogą sprawić, że osiągnięcie sukcesu stanie się bardziej realne, a droga do niego - zdecydowanie mniej wyboista.

Mimo że od przełożonego najczęściej oczekuje się atrakcyjnego wynagrodzenia, nie jest to jedyne kryterium określające dobrego pracodawcę. Obok czynników czysto finansowych, liczy się także atmosfera w miejscu pracy, kompetencje managerów, wzajemny szacunek, a także - a może przede wszystkim - poczucie sensu wykonywanych zadań. Nawet jeżeli pracodawcy brakuje wiedzy pozwalającej na umiejętne zarządzanie zespołem i czasem pracowników, nie powinien się zniechęcać. Odpowiednio przygotowane szkolenia tradycyjne, lub "szybkie" kursy online w systemie e-learningu powinny pomóc w pozyskaniu odpowiedniej wiedzy i informacji.

Po pierwsze - komunikacja


Podstawową umiejętnością, jaką powinien posiadać każdy przełożony jest właściwa komunikacja z pracownikami. W końcu to, czy dane zadanie zakończy się powodzeniem, zależy przede wszystkim od ludzi, którzy podejmą się lub zostaną oddelegowani do jego wykonania. Dlatego już od pierwszych dni warto budować szacunek i zaufanie, zwracając uwagę na jakość współpracy całego zespołu.

- Minimalizacja stresu przy jednoczesnym zachowaniu zasad konstruktywnej krytyki zawsze przynosi doskonałe efekty. Pamiętajmy też, że bez odpowiednio zaplanowanej komunikacji wewnętrznej, trudno o prowadzenie skutecznej komunikacji z otoczeniem - klientami czy partnerami biznesowymi - mówi Włodzimierz Rosiński, trener z serwisu edukacyjnego DlaKariery.pl.
(Zuzanna Szymańska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.