Facebook Google+ Twitter

Zarzuty dla byłych piłkarzy Korony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-25 13:24

Prokuratura Krajowa we Wrocławiu kończy śledztwo w sprawie "ustawiania" wyników meczów przez Klub Sportowy Korona Kielce. Po zatrzymaniach działaczy, trenerów i sędziów, prokuratorzy przedstawili zarzuty korupcji byłym piłkarzom tego klubu.

Prokurator Edward Zalewski powiedział , że na razie zarzuty postawiono pięciu piłkarzom. Nie ujawnił ich nazwisk. Radio Wrocław dowiedziało się, że zarzuty usłyszą także inni byli zawodnicy Korony. Na łapówki miała się bowiem zrzucać większość zawodników drużyny. Według śledczych nie były to duże kwoty. Dzięki łapówkom klub awansował kilka lat temu z trzeciej do drugiej ligi.

Piłkarze nie są zatrzymywani. Otrzymują wezwania do prokuratury. Wcześniej funkcjonariusze CBA zatrzymali kilkanaście osób, m.in. byłych reprezentantów Polski, trenerów: Dariusza W. i Andrzeja W. oraz syna byłego szkoleniowca reprezentacji Jerzego E. juniora.

Korona została już zdegradowana za korupcję. Jej działacze zapowiadają odwołanie się w tej sprawie do
Trybunału Arbitrażowego przy PKOl. Liczą, że Komitet uzna proceder za przedawniony i uchyli kary, podobnie jak w przypadku Widzewa Łódź.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.