Facebook Google+ Twitter

Zarzuty dla Katarzyny P. - współwłaścicielki Amber Gold

Katarzyna P., żona prezesa Amber Gold, od rana jest przesłuchiwana w gdańskiej prokuraturze. Jakie zarzuty usłyszała partnerka Marcina P.?

 / Fot. Zorro2212/CC BY-SA 3.0Katarzyna P. - współwłaścicielka firmy Amber Gold i żona prezesa firmy, Marcina P. - usłyszała prokuratorskie zarzuty popełnienia ośmiu przestępstw. Od rana jest przesłuchiwana w gdańskiej prokuraturze. Nie wiadomo, czy śledczy zwrócą się do sądu o tymczasowy jej areszt - podaje serwis rmf24.pl.

Zarzuty dotyczą przede wszystkim wyłudzenia, poświadczenia nieprawdy, oraz przestępstw przewidzianych przez ustawę o rachunkowości oraz przez kodeks spółek handlowych. Według rzecznika łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztofa Kopani, łączą się one z funkcjonowaniem czterech spółek, w których zarządzie była Katarzyna P.

Do tej pory, w sprawie spółki Amber Gold, śledczy postawili zarzuty jednej osobie - jej byłemu szefowi. Marcin P. usłyszał siedem zarzutów. Najpoważniejszy dotyczy oszustwa na znaczną kwotę. Decyzją gdańskiego sądu rejonowego Marcin P. trafił do aresztu.

Na początku października, Prokuratura Generalna podjęła decyzję o przeniesieniu śledztwa ws. spółki Amber Gold z Gdańska do Łodzi. Decyzja zapadła na prośbę prokuratorów z Gdańska. Chcieli oni uniknąć podejrzeń o stronniczość.

Aby nie spowalniać śledztwa, do Łodzi przeniosła się grupa gdańskich prokuratorów. Oni zajmują się sprawą Amber Gold od samego początku i mają - zgodnie z zaleceniem - wprowadzić w sprawę łódzkich śledczych.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.