Facebook Google+ Twitter

Zarzuty dla kibiców, którzy przerwali finał Pucharu Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-30 21:02

9 kibiców Wisły Kraków i Legii Warszawa usłyszało zarzut udziału w nielegalnym zbiegowisku. Podczas finału pucharu Polski rozgrywanego w Bełchatowie wdarli się na boisko.

Spotkanie przerwano wówczas na około 10 minut. Dziś rano policja w Warszawie zatrzymała trzech, a w Krakowie sześciu kibiców, którzy pod eskortą zostali przewiezieni do Bełchatowa. Tu byli przesłuchiwani. Wszyscy usłyszeli ten sam zarzut. Wszyscy także przyznali, że wzięli udział w nielegalnym zbiegowisku, ale nie robili tego wspólnie, bowiem wbiegnięcie na boisko i przerwanie meczu nie było wcześniej umówione. Ponadto jeden z mężczyzn, który złamał ciążący na nim zakaz stadionowy ma również odpowiedzieć za niepodporządkowanie się wyrokowi.

W tej chwili cała dziewiątka czeka w bełchatowskiej prokuraturze na dalszy przebieg wydarzeń. Do prokuratora należy bowiem decyzja z jakim wnioskiem wystąpić do sądu. Czy na przykład wystąpić o trzymiesięczne aresztowanie, za czym opowiada się policja, czy też zastosować mniej restrykcyjne środki wychowawcze, jak choćby dozór policyjny, bądź zabezpieczenie majątkowe.

Za udział w nielegalnym zbiegowisku grozi nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.