Facebook Google+ Twitter

Zarzuty dla policjantów badających sprawę porwania Olewnika

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-30 09:12

Olsztyński sąd ma zdecydować dziś o ewentualnym aresztowaniu policjantów, którzy prowadzili śledztwo w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

Emerytowany oficer policji z Radomia, który kierował grupą dochodzeniową i dwaj czynni funkcjonariusze z Płocka zostali zatrzymani w poniedziałek. Wczoraj byli przesłuchiwani w Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie. Postawiono im zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych i utrudniania śledztwa. Prokuratorzy wystąpili do sądu z wnioskiem o ich aresztowanie na dwa miesiące. Sąd ma podjąć decyzję dziś. Żaden z przesłuchiwanych funkcjonariuszy nie przyznał się do winy.

Mecenas Ireneusz Wilk, pełnomocnik rodziny Olewników, który uczestniczył w przesłuchaniu szefa grupy operacyjnej Remigiusza M. jest zbulwersowany tym co usłyszał. "Jego wyjaśnienia były niepełne, niekonkretne i mijały się z pewnymi stanami faktycznymi, które miały miejsce. Czuję się zbulwersowany, że w dalszym ciągu pomawia się rodzinę Olewników o powiązania z politykami, u których szukali pomocy" - powiedział mecenas
Wilk.

Żaden z przesłuchiwanych funkcjonariuszy nie przyznał się do winy. Zatrzymanym policjantom grozi kara więzienia do 5-ciu lat. W tej sprawie możliwe są dalsze zatrzymania. Tymczasem "Dziennik" dotarł do sporządzonej w ubiegłym roku prokuratorskiej analizy sprawy porwania Krzysztofa Olewnika. Dokument wymienia jako podejrzewanych o udział w przestępstwie 4-ch policjantów. Są to ci trzej zatrzymani w poniedziałek, a czwartym ma być funkcjonariusz płockiej policji Wojciech K., który był widziany ze sprawcami porwania, kiedy kłócił się o pieniądze.

Zdaniem "Dziennika", to także może tłumaczyć, dlaczego śledztwo było tak nieudolne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.