Facebook Google+ Twitter

Zarzuty dla wiceszefa BOR ws. katastrofy smoleńskiej

Prokuratura zarzuciła wiceszefowi BOR gen. Pawłowi Bielawnemu niedopełnienie obowiązków podczas wizyty w Katyniu w 2010 r. i poświadczenie nieprawdy. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Pierwszy zarzut dotyczy niedopełnienia obowiązków (w tym ochrony osób szczególnie chronionych, prezydenta i premiera) podczas wizyty w Katyniu w 2010 roku. Drugi zarzut mówi o poświadczeniu nieprawdy w dokumencie. W jakim? Tego nie ujawniono. Za pierwszy czyn grożą mu 3 lata pozbawienia wolności, zaś za drugi 5 lat.

Prokuratorzy przesłuchali ok. 100 osób. "Zarzuty zostały postawione nie tylko na podstawie przesłuchań świadków, ale również były wynikiem pracy biegłych, którzy zapoznali się z materiałem dowodowym" - mówiła podczas konferencji prasowej prok. Renata Mazur z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

Biegli zostali powołani 20 października 2011. Praca biegłych potwierdziła podejrzenia. Informacja o zarzutach była krótka i lakoniczna. Prokurator Mazur nie chciała ujawniać szczegółów. "Z uwagi na dobro śledztwa nie mogę udostępnić materiałów dowodowych oraz dalszych planów prokuratury" - stwierdziła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mirek K
  • Mirek K
  • 09.02.2012 19:07

Cdn. musi nastąpić !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 09.02.2012 19:01

a co z jego dowódcą, tym pajacem awansowanym przez Komorowskiego po katastrofie smoleńskiej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.