Facebook Google+ Twitter

Zarzuty pod adresem KRRiT

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2012-07-05 15:31

Zarówno NIK, jak i rzecznik praw obywatelskich, nie zgadzają się z decyzją KRRiT.

Najnowszy raport NIK podaje, że część nadawców, którzy otrzymali miejsce na multipleksie, nie jest w stanie zapłacić za koncesję. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przyznała Telewizji Trwam miejsca na pierwszym multipleksie, co Jan Dworak tłumaczył "niepewną sytuacją finansową fundacji". Okazuje się jednak, że - wg raportu NIK, do którego dotarła Rzeczpospolita - część nadawców, którzy otrzymali koncesje, nie było w stanie za nie zapłacić i decyzją KRRiT opłata została rozłożona na raty.

Jak podaje Polskatimes.pl, również rzecznik praw obywatelskich Irena Lipowicz jest przychylna skargom na tę decyzję w sprawie TV Trwam - uznała, że KRRiT wykazuje zbyt dużą dowolność w rozpatrywaniu wniosków o przyznawanie koncesji na nadawanie programów RTV.

Irena Lipowicz uważa, że może to ograniczać pewne wolności osobiste, a ponadto nie wszystkie punkty w postępowaniu koncesyjnym są określone precyzyjnie. W maju, gdy Krajowa Rada podjęła decyzję o przyznanych koncesjach, o. Tadeusz Rydzyk złożył skargę, którą następnie oddalił WSA w Warszawie - czytamy w Polsce Times. Redemptorysta zarzucił, że KRRiT nierówno potraktowała podmioty ubiegające się o miejsce na multipleksie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

TV Trwam potraktowano niesprawiedliwie. Ja też nie jestem jej wiernym widzem, ale jest tam bardzo ciekawy program "polski punkt widzenia", gdzie są poruszane tematy, które porusza się później w innych mediach, są też zapraszani kompetentni ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
  • Kuba Wolski
  • 06.07.2012 13:57

Wydawało się głupkom z PO i Salonu III RP ,że TV" TRWAM" będzie się zajmować tylko klepaniem paciorków. No ale TV Trwam, mówi prawdę, kształci Polaków w wierze katolickiej i uczy miłości dla Ojczyzny!

A to dla tych obecnych durni rządzących, jest nie do przyjęcia - więc trwa bezpardonowa walka o przyznanie TV Trwam koncesji i walka o prawdę !

Wygramy tą walkę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
  • wincenty
  • 06.07.2012 13:16

telewizja ktora szerzy herezje nie powinna nadawac.w Kostancji byl spalony na stosie katolicki ksiadz Jan Hus rzekomo za szerzenie herezji.Papiez Jan Pawel II przeprosil za to

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bracia Rojek
  • Bracia Rojek
  • 06.07.2012 10:18

Pompowana obłąkana propaganda mediów pro rządowych - jest neutralizowana przez prawdę, TV Trwam - to jest zbyt niebezpieczne dla Platformy i Salonu III RP.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 06.07.2012 09:45

Teraz widać w jak niesprawiedliwy sposób KRRiT podchodzi do TV Trwam ,to jest celowe działanie Platformy i ludzi z nią związanych.

Zamknąć usta telewizji, która mówi prawdę ;bo to jest zbyt niebezpieczne dla rządzących!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.