Facebook Google+ Twitter

Zasady bezpieczeństwa najwyższych osób w państwie nadal są lekceważone

23 października, najważniejsze osoby w kraju: prezydent, premier i marszałek Sejmu, udały się do Łodzi jednym autobusem. To dowód bezmyślności czy braku odpowiedzialności?

Pokłosie nieodpowiedzialności służb, które winny dbać o bezpieczeństwo i stabilizację w kraju, mieliśmy okazję niedawno przeżywać. Dzisiaj ponownie mamy dowód igrania z losem, nieodpowiedzialności i pychy. Wbrew zasadom dotyczącym transportu VIP, znowu, umieszczając prezydenta oraz premiera i marszałka Sejmu w jednym środku transportu, złamano wszelkie obowiązujące reguły.

Czy drogi są bardziej bezpieczne od przestworzy? Śmiem wątpić. Więcej, jestem pewien, że nie. Czy trudniej o wypadek drogowy czy lotniczy? Nie mam żadnych wątpliwości. Statystyki są bezwzględne. Jak można więc w tak nieodpowiedzialny sposób postępować?

Zwracam się z apelem do odpowiedzialnych służb o zaprzestanie takich akcji. Zwracam się też o ustosunkowanie się tutaj w tym serwisie do postawionych zarzutów i zgłoszonego protestu.

Wyrażam głębokie zaniepokojenie lekceważeniem reguł bezpieczeństwa obowiązujących w kraju. Żadne oszczędności nie usprawiedliwiają wyjazdu do Łodzi, trzech najważniejszych osób w kraju jednym pojazdem. Dla mnie jest to wielka nieodpowiedzialność.

Powyższe zostało wysłane do Kancelarii Prezydenta, premiera Tuska i marszałka Schetyny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Dziękuję. To tylko mała jaskółka, będę temat drążył dalej.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Irku, moje gratulacje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W dniu dzisiejszym otrzymałem

Warszawa, 28 października 2010 r.


Kancelaria Sejmu
Biuro Korespondencji i Informacji
ul. Wiejska 4/6/8
00-902 Warszawa


BKI-141-27055/10

Pan
Ireneusz Mosiczuk

Szanowny Panie,

Biuro Korespondencji i Informacji Kancelarii Sejmu potwierdza wpływ Pańskiego pisma z dnia 23 października 2010 r.
Dziękujemy za nadesłane uwagi. Godne poparcia są takie postawy pełne obywatelskiej troski o kształt życia publicznego.
Jednocześnie informujemy, że o Pańskich uwagach zawiadomiliśmy Gabinet Marszałka Sejmu.

Z poważaniem

/-/Jakub Majewski
specjalista

Dziękuję panu Jakubowi Majewskiemu za reakcję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie przekonał mnie Pan, bo i argumentów Pan nie ma. Proszę jeden racjonalny, merytoryczny. Jeden jedyny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ireneusz Mosiczuk, zgadzam się z Panem, że każdy ma prawo do swoich poglądów, skąd innąd to strasznie trywialne. Ja Panu tego prawa nie odbieram a tylko próbuję Pana przekonać do mojego punktu widzenia. No cóż... Nie powiodło się. Ale może ktoś, kto to przeczyta skorzysta. Daj Boże

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Siwiński, spieszę Panu donieść, że nie jestem dziennikarzem zawodowym. Nie pobieram tutaj gaży i nikt też mi nie płaci za zamieszczane tutaj materiały. Jeżeli Pan pozwoli to pozostanę przy swoim zdaniu mając w pamięci Smoleńsk i nie są dla mnie istotne barwy. Istotą są funkcje które piastują. Zdania pana Wikińskiego nie słyszałem. Tak jak i ja, tak i On ma prawo do własnego zdania. Panu również tego prawa nie odbieram. Taka jest miły Panie istota demokracji. A troska o zachowanie rozsądku, zapewnienia stabilizacji w kraju cechować powinna wszystkich od lewa do prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Mosiczuk, rozumiem, że najtrudniej jest przyznać się do przesady. Pani konsekwentne trzymanie się teorii odpowiedzialności za Państwo jest tylko próbą udokumentowania niby słuszności Pana argumentacji w tej sprawie. Przykład rodziny miał właśnie doprowadzić sprawę ad absurdum i dziwię se,że nie przyjął Pan tego "z dobrodziejstwem inwentarza". Zauważyłem obok Pańskiego nazwiska tabliczkę "dziennikarz". Bez uogólniania, ale zauważyłem że niektóre osoby z taką tabliczką mają dosyć specyficzne podejście zarówno do tematów jak i formy polemiki. No cóż, nie jestem zawodowym dziennikarzem, nie mogę podeprzeć się moim zawodowym prawem do widzenia spraw ostro i stawiania problemów pryncypialnie. Jako telewidz i jako czytelnik staram się wszelako zachować trzeźwo i pryncypialność pozostawić dla spraw naprawdę ważnych. Przy Pańskim podejściu do tematu powód dla którego "trzej królowie" jak to powiedział p. Wikiński w Radio-Zet narazili się swoim zachowaniem tak licznemu gronu specjalistów od rozsądku VIP-ów i specjalistów od ich bezpieczeństwa zniknął całkowicie. Właściwie to po co Oni do tej Łodzi pojechali !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy, a tak bliżej coś może. Nie za bardzo zrozumiałem ironii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jeszcze stali obok siebie... To jest niedopuszczalne, powinni stać w odległość... No właśnie, w jakiej odległości od siebie powinni stać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypowiedzi pp.grasia i Nowaka to dopiero cymes. Nie jeszcze roporządzeń do uchwały BBN-u więc jest ''pole do dyskusji'' Podważanie swoje Rady to dopiero ''political corrections''

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.