Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20019 miejsce

Zasady są bardzo ważne, bo inaczej...

Szybko ustalono, że sprawcą wejścia na pas drogi granicznej i przekroczenia granicy wbrew przepisom był obywatel USA przebywający turystycznie w Białowieży.

 / Fot. archiwum Straży GranicznejTen tekst warto zacytować nieomal w całości, ponieważ zbliża się kilkudniowy, majowy wypoczynek od może... wszystkiego. Może ktoś będzie akurat przy polsko-białoruskiej granicy... warto to wiedzieć.

To jest tekst maila, który otrzymałam od pani rzecznik prasowej Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Cytat:
"Amerykański turysta przebywający w Białowieży chciał zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy znaku granicznym na granicy polsko-białoruskiej. Teraz już wie, że wejście na pas drogi granicznej jest wykroczeniem i grozi za to grzywna do 500 zł.
27.04.2016r. funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży ujawnili na pasie drogi granicznej ślady wskazujące na przekroczenie granicy naszego państwa. Powiadomiono stronę białoruską, która to potwierdziła, ślady prowadziły do białoruskiego znaku granicznego i z powrotem do Polski.
Szybko ustalono, że sprawdzą wejścia na pas drogi granicznej i przekroczenia granicy wbrew przepisom był obywatel USA przebywający turystycznie w Białowieży. Mężczyzna przyznał się do winy. Tłumaczył, że chciał zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.
Do podobnych zdarzeń doszło również w miniony weekend. Funkcjonariusze z Placówek w Krynkach, Białowieży i Mielniku ujawnili w sumie 5 obywateli Polski, którzy mimo obowiązującego zakazu weszli na pas drogi granicznej.

Zbliża się długi majowy weekend pamiętajmy, że niezastosowanie się do zakazu przekroczenia granicy państwowej w miejscach niedozwolonych czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł - art. 49a § 1 i 2, art. 54 kodeksu wykroczeń.

Zasady przebywania na pasie drogi granicznej uregulowane są rozporządzeniem Wojewody Podlaskiego. (Rozporządzenie Nr 24/07 Wojewody Podlaskiego z dnia 20.12.2007 r. w sprawie wprowadzenia zakazu przebywania na niektórych odcinkach pasa drogi granicznej oraz Rozporządzenie Nr 6/2014 Wojewody Podlaskiego z dnia 12.11.2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wprowadzenia zakazu przebywania na niektórych odcinkach pasa drogi granicznej).
W bliskiej odległości od granicy państwa ustawione są tablice informujące o zakazie przekraczania granicy i zakazie przebywania w pasie drogi granicznej. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej czuwają nad tym, aby przepisy te były przestrzegane."


mjr SG Katarzyna Zdanowicz
Rzecznik Prasowy
Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.