Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12238 miejsce

Zasiłek na dziecko w Anglii

Komu przysługuje child benefit (zasiłek na dziecko)? - Osobom pracującym w Anglii, które wychowują dzieci.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Plaza_de_Piccadilly_Circus_en_Londres.JPGKonkretnie - rodzicom/ prawnym opiekunom wychowującym dziecko w wieku do 16 lat, bądź do 19 roku życia, jeśli dziecko kontynuuje edukację w systemie dziennym, tzw. full-time. Także rodzicom dziecka w wieku 16-17 lat, które właśnie skończyło szkołę i zarejestrowało się w agencji pośrednictwa pracy tj.: Careers Service, Connexions Service lub podobnej. Zasiłek nie jest zależny od wysokości dochodów ani oszczędności.

Zasiłek ten przysługuje od momentu rozpoczęcia w Wielkiej Brytanii legalnej pracy, co wiąże się nieodłącznie z rejestracją w Home Office. W przypadku samozatrudnienia konieczna jest rejestracja w urzędzie podatkowym HM, Revenue & Custom. Dodatkowo trzeba posiadać Numer Identyfikacji Podatkowej (National Insurance Number).

Polak może, zatem starać się o otrzymanie zasiłku zaraz po podjęciu legalnej pracy w Wielkiej Brytanii (opłaca NI). To gdzie przebywa dziecko, w Polsce czy w Anglii, nie ma tu większego znaczenia. Choć zdarza się, że urzędnicy zatajają świadomie tę informację - tak twierdzi Andrew_Bird na polskim forum internetowym.
- Dzieci nie muszą przebywać w Wielkiej Brytanii, ale urzędnicy będą was oszukiwać, że muszą. Chyba mają takie ciche instrukcje. Jestem zawodowym tłumaczem, niejednokrotnie interweniowałem w tej sprawie - dodaje Andrew_Bird.

Otrzymywać zasiłek może tylko jedna osoba. Nie musi być to rodzic dziecka. Wystarczy, że jest to prawny opiekun. I jeszcze jedna ważna informacja. Child benefit może być przyznawany, wyłącznie wtedy, jeśli zasiłek rodzinny nie jest pobierany w Polsce. W krajach UE, zasiłek pobiera się tylko w jednym z nich. Zatem widoczna jest prosta zasada – świadczenie jest wypłacane tam, gdzie pracują rodzice czy prawni opiekunowie.

Jego wysokość od 1 kwietnie 2008 r. to 18.80 funtów na pierwsze dziecko i 12.55 funtów na każde kolejne, tygodniowo. Jeśli zasiłek nie zostanie przyznany, każdy ma prawo odwołać się od decyzji urzędu w ciągu miesiąca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dominika
  • Dominika
  • 22.08.2012 11:55

Gdzie zgłosić oszustwo w przypadku gdy ojciec bierze benefity na dwójkę dzieci w anglii a matka w polsce ma zakład fryzjerski i zarabia po 10 tys miesięcznie??

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciekawy;)
  • ciekawy;)
  • 10.05.2012 04:14

ciekawe zatem kogo nazwać opiekunem dziecka w przypadku,gdy matka przebywa i pracuje w UK,ojca nie ma,a dziecko mieszka w PL i WYCHOWUJE JE BABCIA?!?!''Kochająca'' mamusia odwiedza PL średnio 2razy w roku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Dziękuje za przydatne informacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.