Facebook Google+ Twitter

Zaskakująca decyzja Anastasiego. Reprezentacja bez Bartmana

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Andrea Anastasi odwołał z gry w reprezentacji Zbigniewa Bartmana. Oznacza to, że najbliższy Memoriał Wagnera i prawdopodobnie mistrzostwa Europy odbędą się bez udziału polskiego atakującego.

 / Fot. Nula (Anna Kłeczek)/CC BY-SA 3.0Eksperci krytykują decyzję szkoleniowca. Twierdzą, że na trzy tygodnie przed rozpoczęciem mistrzostw nie powinno się rezygnować z podstawowego zawodnika.

Jak podaje serwis Sport.pl, jednym z powodów może być słabszy występ siatkarza w sparingach z Serbią w miniony weekend. Bartman zagrał tylko w pierwszym meczu. W dwóch pozostałych zastąpił go 22-letni Grzegorz Bociek, który wcześniej wyróżnił się dobrą grą m.in. na Uniwersjadzie w Kazaniu. Nie oznacza to jednak, że młody siatkarz pozostanie w podstawowym składzie. Eksperci twierdzą, że pierwszeństwo należy się jednemu z czołowych atakujących - Kubie Jaroszowi.

Sport.pl przypuszcza, że inną z przyczyn wyrzucenia Zbigniewa Bartmana mogła być jego sprzeczka z którymś z siatkarzy, do której miało dojść podczas ostatniego z treningów. Reprezentanci nie potwierdzają jednak tej informacji.

Zdaniem ekspertów źródło decyzji Anastasiego tkwi jeszcze w słabym występie Polaków w Lidze Światowej. Najpierw wyrzucony został Krzysztof Ignaczak. Teraz przyszedł czas na Bartmana.

Najprawdopodobniej trener nie zmieni swojego postanowienia i atakujący nie powróci już do reprezentacji. Andrea Anastasi bliższych szczegółów ma udzielić dopiero w najbliższy czwartek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.