Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9563 miejsce

Zaskakujące "Zwierzęta" w Teatrze Soho

21 października w warszawskim teatrze Soho, odbyła się premiera spektaklu "Zwierzęta", który w zamyśle ma przedstawiać relacje pupila z jego właścicielem. Co powiedziałby nam nasz zwierzak, gdyby umiał mówić?

-Spektakl "Zwierzęta" - Teatr Soho / Fot. Norbert ŻyłaSpektakl opowiada o perypetiach Michała, prowadzącego życie zapracowanego oraz niespełnionego artysty. Bohater aktualnie pracuje nad nowym projektem mającym przynieść mu sławę i duże pieniądze. Tuż obok zmagań Michała, równolegle rozgrywa się historia jego pupila. Bobek to bliżej niesprecyzowane stworzenie, które za wszelką cenę chciałoby zadowolić swojego pana. Niestety, jak to często w życiu bywa, bezinteresowna zwierzęca miłość zostaje wystawiona na ciężką próbę.

W trakcie niemalże dwugodzinnego spektaklu widzów spotyka prawdziwa sinusoida emocjonalna. Od rozbawienia komicznymi dialogami, przez zaskoczenie w trakcie wartkiej akcji, czy niepokój przy wstrząsającym zakończeniu, na które warto czekać do samego końca. Warta uwagi jest również stała interakcja aktorów z publicznością, która sprawia, że widź czuje się ważnym elementem rozgrywających się na scenie wydarzeń.

Mimo iż, teoretycznie rozgrywający się na przestrzeni kilkunastu metrów kwadratowych spektakl, mógłby uchodzić za stateczny, to jednak pełne zwrotów akcji "Zwierzęta" niejednego potrafią zaskoczyć, czy nawet wbić w krzesło.-Spektakl "Zwierzęta" - Teatr Soho / Fot. Norbert Żyła

Twórcy przyznają, że przy powstawaniu spektaklu inspirowali się książką J. M. Coetzeego - „Elizabeth Costelllo” oraz opowiadaniami Franza Kafki: “Sprawozdanie dla akademii” i “Dociekania psa”. Sam spektakl według ich zamysłu, ma być kolejnym krokiem w procesie zmiany ludzkiej świadomości w kwestii traktowania zwierząt. -Spektakl "Zwierzęta" - Teatr Soho / Fot. Norbert Żyła

"Zwierzęta" są realizowane przez grupę "Wojtek", tworzy ją czworo uzdolnionych aktorów, mających na swoim koncie dwa spektakle: "Tajemnicza Kamila" i "Life is cruel, People are bad". Obecnie grupa bierze udział w zbiórce środków aby ze swoim spektaklem "Zwierzęta" na stałe zagościć w teatralnym kalendarzu. Na stronie projektu (polakpotrafi.pl/projekt/spektakl-zwierzeta) można wpłacać dobrowolne kwoty, jak i zapoznać się z ich dotychczasową teatralną działalnością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.