Facebook Google+ Twitter

Zaskocz bliskich: sprezentuj im kulturę na święta

Na horyzoncie święta Bożego Narodzenia – długo wyczekiwane, rodzinne i ciepłe. Zaczął się już okres gorączkowego rozglądania za prezentami, które sprawią radość naszych najbliższych. Kultura także okazuje się materiałem na prezent.

Creative Commons Attribution ShareAlike 3.0 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Drama-icon.svgOstatnimi czasy popularność zyskały platformy umożliwiające zakup usług w promocyjnych cenach. Niektóre z nich pozwalają skorzystać z bogatych pakietów atrakcji proponowanych przez teatry, kina, kluby i wydawnictwa. Bilety i rabaty dostępne na kulturalnych portalach to idealny pomysł na świąteczny prezent – ucieszy on zarówno sympatyków rozrywki z wyższej półki, jak i tych, którzy dopiero poznają uroki spektakli, koncertów, literatury.


Kultura dostępna taniej
"Teatry, kina, wystawy, literatura oraz koncerty mogą być źródłem dobrej zabawy i sposobem na miłe, pożyteczne spędzenie czasu. Popyt na kulturę jest ogromny, ale liczba ofert dostępnych na rynku spycha instytucje kulturalne na bok. Dzięki intensywnym działaniom w social mediach, licznym konkursom oraz recenzjom, pobudzamy zainteresowanie kulturą, a wygodna obsługa serwisu sprawia, że staje się ona dostępna na wyciągnięcie ręki” – komentują twórcy jednego z tego typu serwisów, kulturataniej.pl.

Duże zniżki i rabaty wzbudzają zainteresowanie osób, które inaczej mogłyby się nie zdecydować na rozrywkę proponowaną przez instytucje kulturalne. Przeważnie zakup pierwszego biletu wystarcza, by przekonać do kultury na stałe – jest tego po prostu warta.

Instytucje kulturalne mogą być św. Mikołajem
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podarowanie biletu na spektakl było gwiazdkowym prezentem. Współpraca z platformami zakupowymi to dla teatrów, kin i klubów okazja do przygotowanie świątecznej oferty, która przypadnie do gustu obecnym oraz przyszłym sympatykom kultury.
Oferty kulturalne często przegrywają rywalizację z usługami bardziej masowymi lub po prostu intensywniej reklamowanymi. Tymczasem spektakle teatralne oraz inne wydarzenia kulturalne to świetna okazja na wspólną zabawę w towarzystwie bliskich. Zaproponowanie zniżek w internecie zachęca odbiorców niezaznajomionych dotąd zbytnio z kulturą do skorzystania z tej formy rozrywki. Umieszczenie takiej oferty gwarantuje dotarcie do tysięcy odbiorców, którzy inaczej mogliby się nawet nie dowiedzieć o danym spektaklu, seansie lub wydarzeniu.

Reprodukcja w domenie publicznej. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Theatre_Square_Warsaw_about_1900.jpg&filetimestamp=20080207154436Obdarowuj kulturalnie
Spędzenie wolnego czasu w teatrze, kinie albo filharmonii sprzyja zacieśnianiu więzi i zapewnia przednią zabawę. Zaplanowanie wspólnego, świątecznego wypadu zostanie docenione przez każdą osobę, która cieszy się na myśl o spędzeniu miłych chwil w ciekawy sposób. Ludzie często nie zdają sobie sprawy jak interesujące atrakcje oferują instytucje kulturalne w ich mieście.

Jednym ze spektakli, który można było obejrzeć za 50% tradycyjnej ceny, była ,,Gąska” grana w teatrze Capitol. Porywająca komedia z udziałem Katarzyny Figury doprowadziła niektórych widzów do łez ze śmiechu. "Jestem pod wrażeniem gry aktorów, normalnie czuło się ich emocje. Dawno się tak dobrze nie bawiłam!” – mówi Ania, która skorzystała ze zniżki na jednym z portali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.