Facebook Google+ Twitter

Zasłyszane w tramwaju. Aborcja

No właśnie, gdyby nauka i technika nie poszła tak do przodu, nikt by dzisiaj nie wiedział o zarodkach i nie byłoby problemu z aborcją.

 / Fot. Pixabay.comJadąc tramwajem słuchałem (chcąc nie chcąc), rozmowy dwóch pań w wieku moherowym. Jedna pani zagaiła: Widać, że rozpoczął się kolejny rok akademicki, bo wszystkie miejsca w tramwaju zajęte przez siedzących młodych ludzi, którzy nie mają szacunku dla naszych siwych głów i nie wynieśli z domów stosownego wychowania. Skoro kindersztuba to dla nich obcy temat, myślę, że uczelnie na pierwszych zajęciach powinny zaapelować do studentów, by zmienili swoją postawę. Druga pani przytaknęła: Tak, lekcje dobrego wychowania są szczególnie potrzebne młodym ludziom, studiującym przy ul. Mickiewicza.

Pierwsza pani: Tak edukacja jest potrzebna, szczególnie edukacja seksualna jest niezbędna. Być może nie trzeba by uchwalać nowej ustawy o aborcji, gdyby lekcje dotyczące antykoncepcji, prokreacji, chorób wenerycznych, były tematami obowiązkowymi w szkole. Druga pani: To prawda, starsi panowie, którym próchno sypie się ze spodni, chcą karać kobiety. Pierwsza pani: No właśnie, dlaczego o życiu i zdrowiu kobiet, w tym ilości potomków, mają decydować ludzie którzy żon (mężów) i dzieci nie mają.

Druga pani: Jak widzę zatroskane twarze Jarosława Kaczyńskiego, Krystyny Pawłowicz, biskupów, księży i zakonnic, widzę też ich obłudę i zakłamanie. Dlaczego ci ludzie wypowiadają się na tematy, które ich nie dotyczą. Łatwo jest kierować nie swoim losem. Pierwsza pani: No właśnie, prawo do zabrania głosu w tej sprawie powinno przysługiwać kobietom w wieku rozrodczym, tj. 16-46 lat, aby żadne bezdzietne „babcie” i „dziadkowie”, nie narzucali swojej woli osobom najbardziej zainteresowanym.

Druga pani: Nikomu nie wolno karać, czy krytykować decyzji kobiet o aborcji, bo cierpienie takiej matki jest niewyobrażalne, a dylematy moralne, czy jest gotowa, czy będzie w stanie podporządkować i poświęcić swoje życie, znosić cierpienie niepełnosprawnego dziecka i swoje, czy dokonać aborcji, czy nie, wymaga prawdziwego heroizmu. Zresztą sprawa ta dotyczy nie tylko matki, ale i ojca, gdyż opieka nad takim niepełnosprawnym dzieckiem, jak najbardziej dotyczy obydwu rodziców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jak widzę po komentarzach, kobiety wiedzą lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fascynujący stan snu na jawie , jak go uzyska zdaniem autora ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyłączam się do gratulacji.
Być może autor pomylił światy i na jawie przesiadł się do tramwaju ze stuki Tennessee Williamsa zwanego pożądaniem.
Prosiłbym o wskazówkę jakich użył środków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję usłyszenia rozmowy dwóch starszych kobiet w środku komunikacji miejskiej. Ich opinia jest kluczowa dla wszystkich czytelników w24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.