Facebook Google+ Twitter

Zaśpiewają dla ofiar trzęsienia na Haiti

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-17 17:57

Gwiazdy francuskiej estrady nagrywają piosenkę, która ma być wezwaniem do wsparcia mieszkańców Haiti. Jednym z inicjatorów tej akcji jest Charles Aznavour.

W nagraniu piosenki zatytułowanej "Gest dla Haiti" uczestniczy około 40 francuskich i zagranicznych piosenkarzy.

Piosenkę można będzie od poniedziałku kupić w internecie, a dochód z jej sprzedaży będzie oczywiście przeznaczony na pomoc dla tego dotkniętego trzęsieniem ziemi kraju.

Sami artyści gorąco namawiają również, zarówno w tekście piosenki, jak i w wywiadach, by wszyscy wyrazili w ten sposób swoją solidarność z mieszkańcami Haiti.

W roku 1989 Charles Aznavour był inicjatorem podobnej akcji po trzęsieniu ziemi w Armenii, z której pochodzili jego rodzice.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pomoc dla Haiti – Egzamin solidarności społeczeństwa globalnego

Haiti jest ofiarą jednego z największych w dziejach ludzkości kataklizmów. Przed społeczeństwem globalnym stoi wielkie wyzwanie. Okażmy solidarność z narodem, który od lat boryka się z ogromnymi problemami, a dziś osamotniony w obliczu wielkiej tragedii ciągle nie może się doczekać pomocy ze strony tych dla których los był łaskawszy.

Mamy wspaniałe narzędzia, które musimy wykorzystać. Każdy człowiek, każdego zawodu może się przyczynić do Wielkiej Lawiny Pomocy dla Haiti. Tysiące miliony małych gestów są w stanie taką Lawinę wywołać. Udowodnijmy, że każdego z nas stać na taki gest.

Jak można pomóc?

Oczywiście drobne i mniej drobne datki, bo liczy się każda pomoc!
http://podarnik.gazeta.pl/podarnik/0,0.html
http://caritas.pl/news.php?id=9765

Informacja:
Prowadzisz portal – zmodyfikuj layout, wyeksponuj linki do pomocy, napisz apel do odwiedzających
Korzystasz z komunikatorów – wpływaj i informuj innych o tym że Haiti potrzebuje pomocy, poproś o dalsze przekazywanie informacji, wskaż gdzie można pomóc
Korzystasz z forów internetowych: dotrzyj z tym apelem do moderatorów i innych użytkowników.
Korzystasz z systemu mailingu: wysyłałeś masowo kartki świąteczne. Użyj tego mechanizmu i roześlij ten lub podobny apel. Razem dotrzemy wszędzie!!

Dziennikarze: Nie wolno wam milczeć, pytajcie każdego kto dysponuje jakimikolwiek środkami na każdym szczeblu w jaki sposób zamierza pomóc. Dotrzyjcie do świadomości, nakłaniajcie do pomocy.

Graficy: Stwórzcie znak graficzny solidarności z Haiti, aby każdy mógł w łatwy sposób ją zakomunikować.

Sztuka ulicy: Zima nie jest dobrą porą na sztukę ulicy, ale wierzę, że potraficie pozostawić odpowiedni wyraz solidarności na ścianach, które jeszcze stoją. To jest temat, który powinien dotrzeć wszędzie.

Firmy: W waszych miejscach pracy tkwi siła, przekonaj szefa, przekonaj klienta, że należy pomóc, nawiążcie współpracę z instytucjami które mają plan pomocy.

Instytucje: Przeznaczcie część energii, kilku ludzi, na koordynację pomocy. Potrzebne jest silne zaplecze logistyczne, macie doświadczonych ludzi, wiecie najlepiej jak przekazywać środki jak zorganizować transport.

Świadomość: Ocknijcie się, trzeba działać. Nie zwracajcie uwagi na przerażającą opieszałość innych, ale postarajcie się jej przeciwdziałać.

Nie raz udowodniliśmy, że potrafimy pomagać niech tym razem nie będzie inaczej.
Haiti jest daleko, ale ich problemy są nam znane. Różnica jest tylko w skali.
Najlepszym przykładem niech będą akcje WOŚP i postawa społeczeństwa podczas powodzi w 1997.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.