Facebook Google+ Twitter

Zastąp wielkie zdjęcie ramką

Oto sposób na zmniejszenie profilowego zdjęcia autora. Zamiast ogromnej fotografii proponuję ramkę z miejscem zamieszkania. Jak wgrać ją do swojego profilu? Zapraszam do lektury tekstu.

Szablon ramki do profilowego zdjęcia / Fot. Tomasz SierpińskiZ mieszanymi uczuciami przyjmujemy zmiany w serwisie. Jeszcze nie wszystko działa, a już przydałyby się modyfikacje. Jedną z pilniejszych jest pomniejszenie zdjęcia autora w tekście. Znalazłem na to pewną, ekspresową receptę.

Nie do wszystkiego jesteśmy w stanie się przyzwyczaić od razu. Serwis zyskał sporo kolorów, guziczków czy funkcjonalności. Podobnie jak wy, z trudem się w nim odnajduję. Nie wszystko mi się podoba, mam jeszcze stare nawyki. Część z nas już domaga się zmian.

Niestety, na jakiekolwiek modyfikacje będziemy musieli poczekać. Informatycy w pierwszej kolejności naprawiają błędy programu czy braki w zgodności z częścią popularnych przeglądarek. Niektóre funkcje po prostu nie chcą działać.

Moim zdaniem, jedną z największych wad nowej odsłony Wiadomości24.pl jest wielkość zdjęcia autora przy tekście. Gdy otwieram artykuł, zamiast zacząć czytać tekst, zapoznaję się z wizerunkiem jego twórcy. Często taki opis nic nie wnosi. Osobiście przestraszyłem się, jak zobaczyłem siebie w wielkim wydaniu. - Tak nie może być, czytelnicy uciekną - pomyślałem.

Przespałem się z tematem i wpadłem na pomysł, który już zresztą widzicie w praktyce na górze tej strony. Chodzi oczywiście o ramkę. Przypomina trochę te znane z telewizji. Mam nadzieję, że spełniła swoje zadanie i nie uciekliście :)

Ty też możesz taką mieć!


To proste. Wystarczy pobrać szablon do Photoshopa lub szablon do darmowego Gimpa, uzupełnić brakujące dane i zaznaczyć swoje miasto na mapie. Jeśli nie masz jednego z tych programów, to chętnie pomogę w przygotowaniu takiego zdjęcia. Przyślij mi swoją fotkę oraz opisy: na belkę (pod mapę) i pod zdjęcie, na adres: sierpinski.tomasz@gmail.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

http://bodpl.nazwa.pl/w24/w24_ramaka_foto_gimp.zip <- Szablon dla posiadaczy GIMP'a. Pozdrawiam, Tomek S. PS: Oczywiście nie popieram piractwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.06.2009 15:58

Pomysł ciekawy ale czy do tak błahej sprawy należało od razu zaprzęgać płatnego Photoshopa? Co z Gimp'em, Paint.net'em? Należałoby choć udawać, że piracenie Office'a i pakietów Adobe nie jest standardem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Sława Kornacka
1) Nie przeszliśmy na "Ty".
2) "Zunifikowała" się Pani jednak, więc temat uważam za zakończony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kochani, jak się przekonaliśmy z Beatą - wirtualny listonosz nie zawsze dostarcza listy :(

Jeśli ktoś wysłał do mnie maila, a nie dostał jeszcze odpowiedzi (staram się odpisywać na bieżąco), proszę o kontakt na skrzynkę wewnętrzną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Sławo, żal nawet wspominać o tym co można znaleźć na Pani profilu. Po prostu nie przystoi.
Pani Beato - o co chodzi? Kiedy wszyscy biadolili nad nowym wyglądem serwisiu Tomasz zrobił coś konkretnego w celu naprawy błędów, a Pani chyba nie czytając jego wiadomości w której zaoferował również pomoc wszystkim bez fotoszopa sugeruje dzielenie userów na grupy? Dla wybranych? Rany boskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato,
Jaki znowu podział? Każdy, kto chce może ramkę mieć. No chyba, że sam czyje się gorszy, bo nie potrafi czytać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja, po kilku nieudanych próbach samodzielnosci, z wdzięcznym sercem skorzystałam z pomocy.
Piotrze - jesli Tomasz zdecydował się na jej udzielenie i zaproponował...

Komentarz został ukrytyrozwiń

rewelacyjny pomysł!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.05.2009 12:42

fajny pomysł i skorzystamn z niego

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.05.2009 12:21

Doskonały pomysł, Tomek!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.