Facebook Google+ Twitter

Zastępczyni sekretarza stanu do amerykańskiego ambasadora: "Pieprzyć UE"

"Pieprzyć UE" - tak do ambasadora Stanów Zjednoczonych na Ukrainie zwróciła się Victoria Nuland, zastępczyni sekretarza Stanu. Amerykański resort spraw zagranicznych potwierdził autentyczność doniesień medialnych w tej sprawie.

 / Fot. EPA/ANDREW KRAVCHENKOAmerykański Departament Stanu potwierdził autentyczność rozmowy, w której zastępczyni tego resortu wyraziła wulgarnie swój stosunek Unii Europejskiej. Jednocześnie rzecznika departamentu podkreśliła, że Victoria Nuland przeprosiła swoich europejskich kolegów.

Informację o rozmowie ujawniła "Kyiv Post". Co ciekawe padła w niej również ocena Witalija Kliczki, który przez ambasadora Stanów Zjednoczonych został nazwany zwycięzcą pośród liderów opozycji, ale zbyt niedoświadczonym, by piastować istotne stanowisko.

"To żadna tajemnica, że ambasador Pyatt i zastępczyni sekretarza Nuland pracowali z rządem Ukrainy, z opozycją, biznesmenami i liderami ruchów obywatelskich. Trudno się dziwić, że dyskutują na temat tego, co się w tym momencie dzieje na Ukrainie. Jednak to mieszkańcy Ukrainy zadecydują, jaka powinna być ich przyszłość" - powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu cytowana przez serwis Gazeta.pl.

Gdy zapytano ją czy słowa zastępczyni sekretarza stanu trafnie oddają stosunek do USA do UE odmówiła komentarza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jest w tym trochę prawdy,jeśli urzędnicy UE chcą prostować banany i marchew to jest owoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.