Facebook Google+ Twitter

Zastosował niewłaściwe techniki negocjacji przy kasie fiskalnej

Mężczyzna zapomniał, że negocjacje mają na celu porozumienie i tonem nie znoszącym sprzeciwu zażądał od sprzedawcy obniżenia ceny towaru. Kiedy spotkał się z odmową, wyszedł ze sklepu i wrócił z paralizatorem.

Negocjacje to sztuka prowadzenia rozmów i polemik miedzy stronami. Jest to proces komunikacji interpersonalnej, nie będącej ani rozmową towarzyską, ani dyktowaniem warunków innym.

 / Fot. Archiwum KMP Lublin Dyżurny KMP w Lublinie otrzymał zgłoszenie, że w sklepie budowlanym mieszczącym się przy al. Kraśnickich, mężczyzna grozi sprzedawcy pobiciem.

Na miejsce zdarzenia udał się patrol komisariatu VII.

„Klient chciał zakupić cement w uszkodzonych workach za niższą cenę. Gdy sprzedawca odmówił sprzedaży towaru po  / Fot. Wikipedianiższej cenie, mężczyzna wyszedł ze sklepu. Po kilku minutach klient wrócił trzymając w dłoni przedmiot przypominający broń” - czytamy w policyjnym komunikacie.

Specjalista od rozwiązywania konfliktów Roger Fisher i ekspert negocjacji Wiliam Ury traktują negocjacje jako osiąganie porozumienia, gdy niektóre przynajmniej interesy zaangażowanych stron są konfliktowe. R. Fisher, W. Ury „Dochodząc do TAK” Warszawa PWE, 1990 r.

Tak charakteryzują styl dominacyjny, który najwyraźniej przyjął niezadowolony klient: celem jest zwycięstwo, bądź twardy w stosunku do ludzi i problemu, stosuj groźby, żądaj jednostronnych korzyści jako warunku zawarcia porozumienia.

Jednak mężczyzna nie do końca upierał się przy swoim stanowisku i styl twardej negocjacji zmienił na wycofywanie się, a nawet ucieczkę.

Policjanci natychmiast dokonali penetracji terenu, w wyniku której zauważyli i zatrzymali samochód, którym przemieszczał się sprawca, 49 -letni mieszkaniec Lublina.

Podczas przeszukania auta mundurowi znaleźli, ukryty w bocznej kieszeni drzwi, miotacz gazu pieprzowego.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiZatrzymany przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Wkrótce o traktowaniu negocjacji w sposób jednowymiarowy, oparty na założeniu, że zwycięstwo jednej strony musi przynieść porażkę drugiej, wypowie się Sąd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rewelacyjny styl opisywania zdarzeń :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.