Facebook Google+ Twitter

Zastrzeżenia do doktoratu szefa Radia Maryja

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-27 08:27

Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów zbada, czy szef Radia Maryja prawidłowo uzyskał doktorat - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Tadeusz Rydzyk / Fot. Jacek 767/WikimediaKomisja poprosiła już Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego o wyjaśnienie, czy nadanie stopnia doktora redemptoryście przebiegało zgodnie z procedurami. Sprawą zajęto się po pisemnej interwencji profesora Jana Hartmana, filozofa z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ojciec Tadeusz Rydzyk w październiku bronił na UKSW doktoratu "Apostolski wymiar Radia Maryja w świetle założeń ideowych i programowych. Studium z zakresu teologii apostolstwa". Obrona była otwarta dla publiczności, która mogła zadawać szefowi Radia Maryja pytania.

Profesor Hartman uważa, że przebieg obrony był jej karykaturą. Według naukowca nie powinno się też pisać doktoratu o własnej działalności. Filozof ma również zastrzeżenia do dziedziny z jakiej doktoryzował się ojciec Rydzyk - pisze "Rzeczpospolita".

Centralna Komisja poprosiła Wydział Teologiczny UKSW o odniesienie się do tych zarzutów. Wyjaśnienia uczelni i argumenty prof. Hartmana będą przedstawione na Sekcji Nauk Społecznych i Humanistycznych Centralnej Komisji. To ona podejmie decyzję o dalszych działaniach - czytamy w artykule

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

> Obrona była otwarta dla publiczności

Czhyba raczej sluchaczy RM...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podejrzewam, że chodzi w głównej mierze o jakąś osobistą urazę prof. Hartmana. Określenie: "przebieg obrony był jej karykaturą" niewiele mówi delikatnie rzecz biorąc. Nie było mnie tam (a szkoda) więc nie mogę się do tego odnieść. Natomiast co do pisania o własnej działalności to Przemek ma rację w 100%. W tym miejscu się profesor nie popisał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.11.2009 10:48

Magister Kwaśniewski istnieje ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już ja bym mu wystawiła recenzję.Niech zbadają to od deski do deski, bo na pewno nie wszystkich procedur i reguł przestrzegano.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.