Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22006 miejsce

Zastrzyk z alkoholu uratował życie pacjentowi z zaburzeniami rytmu serca

W Wielkiej Brytanii dzięki niekonwencjonalnemu leczeniu uratowano życie pacjenta. - Nie było innej możliwości - powiedział kardiolog dr Tom Johnson z bristolskiego szpitala.

 / Fot. Jack99Stacja BBC poinformowała, że Ronald Aldom (l. 77) mieszkający w Portishead, niedaleko Bristolu, trafił do szpitala z powodu zaburzenia rytmu serca (częstoskurczu komorowego). Jest ono potencjalnym zagrożeniem dla życia ponieważ może przyczynić się do migotania komór.

Lekarze z Bristol Heart Institute próbowali leczyć schorzenie standardowymi metodami, ale bez powodzenia. W związku z tym podjęto decyzję o zastosowaniu niekonwencjonalnej terapii. Pacjentowi wstrzyknięto do tętnic alkohol etylowy, który wywołał kontrolowany atak serca. Spowodowało to martwicę tej części mięśnia sercowego, która pracowała w nieprawidłowym rytmie. Dzięki tym działaniom przywrócono właściwą pracę narządu. Kardiolog dr Tom Johnson poinformował, że stan pacjenta znacząco poprawił się.

Ronald Aldom stwierdził, że: "to wspaniale, że lekarze próbowali wszystkiego, aby mi pomóc. Gdyby tego nie zrobili nie byłoby mnie tu teraz". Taki zabieg został przeprowadził w Wielkiej Brytanii tylko kilka razy.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.