Facebook Google+ Twitter

Zaszczepmy w młodych bakcyla czytania

Książki mają cudowną właściwość: nigdy nie tracą na wartości. Są powszechnie znane, jednak co raz częściej zapominamy o ich istnieniu. Jak można zaszczepić modę na czytanie?

Wśród młodych ludzi książki cieszą się co raz mniejszym zainteresowaniem. Przeczytanie lektury, czy choćby tekstu z podręcznika staje się dla uczniów ogromnym problemem. Cierpią, również nauczyciele, którzy nie mogą przeprowadzić zaplanowanej lekcji. Młodzież preferuje zabawy na komputerze lub wielogodzinne oglądanie telewizji. To wszystko sprawia, że książka odsuwana jest na dalszy plan, o ile w ogóle wchodzi w grę. A przecież to czytanie poszerza nasze horyzonty myślowe, rozwija słownictwo, relaksuje, pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości.

Jak zostać molem książkowym?W minionym tygodniu w Lesku (woj. podkarpackie) już po raz drugi zorganizowano "Bieszczadzkie Lato z Książką". Celem organizatorów imprezy jest zachęcanie młodzieży do czytania książek. Miasto gościło wielu pisarzy wśród nich: Marię Iwaszkiewicz oraz Ignacego Karpowicza.

Wszyscy przybyli mieli, również okazję spotkać się z Olgierdem Budrewiczem- podróżnikiem oraz Radosławem Sikorskim- byłym ministrem obrony narodowej, ale też byłym dziennikarzem i korespondentem wojenny. Uczestnicy spotkania mogli także obejrzeć stoiska z książkami i wysłuchać ciekawych wykładów pisarzy. Cel imprezy jest jeden: chęć pobudzania czytelnictwa. Organizatorzy pragną, by czytanie stało się przyjemnością , a nie tylko koniecznością.

- Cieszę się, że ktoś wreszcie zajął się problemem dotyczącym czytania. Myślę, że "Bieszczadzkie Lato z Książką" okazało sie strzałem w dziesiątkę- mówi Anna Czyż, nauczycielka języka polskiego. Dobrze wiemy, że obecnie bardzo rzadko czytamy książki. Dla mnie jest to szokującego. Czytajmy , czytajmy i jeszcze raz czytajmy. Oby ta impreza zachęciła, jak najwięcej młodych, a także dorosłych ludzi do sięgnięcia po lektury, nawet na wakacjach - dodaje.

Impreza z roku na rok cieszy się co raz większą popularnością. Miejmy nadzieje, że w następne wakacje również przyciągnie tak duże rzesze zainteresowanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

xd

Komentarz został ukrytyrozwiń

wow xd

Komentarz został ukrytyrozwiń

plusior ;-) bazapelacyjnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.